Parodos, renginiai 
BIBLIOTEKOJE

Rugsėjo 21 dieną, (antradienį), 10.00–17.30 val., Kraujo donorystės akcija Anykščiuose.
Esate laukiami Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje (Vyskupo skv. 1, Anykščiai)
Privaloma registracija tel. +370 630 09323

Rugsėjo 25 d., šeštadienį – Obuolinės Anykščiuose

15.00 val. A. Pakėno sudarytos knygos „Palik tik dainą man...“, skirtos poeto P. Širvio šimtmečiui, pristatymas L. ir S. Didžiulių bibliotekos renginių salėje

19.00 val. – virtualus susitikimas su psichoterapeute, rašytoja, gyvenančia Paryžiuje A. Diliene ir jos knygų pristatymas L. ir S. Didžiulių bibliotekos renginių salėje

Rugsėjo 30 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Donaldo Kajoko romano „Skudurėlių šventė“ sutiktuvės. Dalyvaus rašytojas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Donaldas Kajokas. Rašytoją kalbins poetė, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos renginių organizatorė Elvyra Pažemeckaitė

 

Rugsėjo 17 d. (penktadienį), 16.00 val. Istorijų dvarelyje (Paupio g. 10) Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius pristatys savo naujausią knygą „Imunitetą stiprinantys augalai“.  

Rugsėjo 17 d. (penktadienį), 18.00 val. Viešosios bibliotekos salėje „Architekto vaidmuo Miegančiosios Gražuolės gyvenime. Anykščių atvejis“. 
Žinomas architektas, publicistas ir kultūrologas Audrys Karalius pristatys savo architektūrinę filosofiją ir supažindins su Anykščių kurortui kuriama strategija, kurios kai kurie atradimai jau dabar kvepia sensacija…

 


Įėjimas tik su galimybiu pasu

Renginių metu būtina laikytis saugaus atstumo tarp dalyvių, dėvėti  veido apsaugos kaukes

 

SPAUDINIŲ  PARODOS 

 

Vartotojų aptarnavimo, informacijos  skyriuje

„Relikvijos, liudijančios istoriją“ Skaivės Meškauskienės šeimo relikvijos

Virgitos Kalinovienės KARPINIAI

„Skaitytojai rekomenduoja“

Anykštėno kultūros mecenato, leidėjo Virginijaus Strolios dovanotos knygos apie Ukrainą

„Daumantas – legendinis kovotojas už Lietuvos laisvę“

„Knygos, nukeliančios į šiltuosius kraštus“

 

*** *** *** *** *** **** *** *** ****** *** *** *** *** *** **** *** *** *** 

Muzikos ir meno skaitykloje


„Jis buvo laisvas ir gūdžiausiais laikais“ 
Vytauto Kernagio 70-osioms gimimo metinėms

„Draugystė su savimi – nuolatinis procesas“  
lietuvių kino ir televizijos aktorei, žurnalistei Gražinai Baikštytei 70 m.

„Esu ten, kur man buvo skirta būti“ pasaulinio garso operos solistei, Lietuvos operos primadonai  Violetai Urmanavičiūtei–Urmanai  60 m.


 *** *** *** *** *** *** **** *** *** ****** *** *** *** *** *** **** *** *** *** 

Krašto dokumentų ir kraštotyros  skyriuje

„Svaigus pasiskraidymas virš pjautuvo“  Rašytojo Kęstučio Arlausko 85-osioms gimimo metinėms.

„Lietuvos medicinos istorijos“ autoriaus asmeninė biblioteka.  Paroda skirta prof. dr. Juozui Meškauskui

„Liudvika ir Stanislovas Didžiuliai - lietuviško žodžio skleidėjai“. Knygnešiams L. ir S. Didžiuliams, kurių vardas suteiktas Anykščių bibliotekai.

 

*** *** *** *** *** *** **** *** *** ****** *** *** *** *** *** **** *** *** *** 

Vaikų literatūros ir edukacijos  skyriuje

„Apgalvoti kiekvieną žodį ir jausmą“ Daivai Vaitkevičiūtei - 50

„Ačiū, kad esi“ Lalezer Varbliauskienės fotografijų paroda

Globojamų (rūpinamų) vaikų darbų paroda  „LAIMINGA VAIKYSTĖ“*** *** *** *** *** *** **** *** *** ****** *** *** *** *** *** **** *** *** 

SALĖJE

Kaunietės, filologės Miglės Trainienės fotografijos darbų paroda „Magiškoji lietuva“
 

** *** *** *** *** *** **** *** *** ****** *** *** *** *** *** **** *** *** *

PARODOS IR RENGINIAI KITOSE RAJONO KULTŪROS ĮSTAIGOSE

 

*** *** *** *** *** *** **** *** *** ****** *** *** *** *** *** **** *** *** ***

Virtualios parodos

Plačiai ir giliai įaugęs į mūsų tautos kultūrinį gyvenimą

 

2019 metais sukanka 150 metų nuo iškilaus kūrėjo, „deimančiukų“ ieškotojo, uolaus visuomenės, politikos ir tautinio sąjūdžio veikėjo, publicisto, literatūros kritiko, pedagogo, kunigo Juozo Tumo-Vaižganto (1869–1933) gimimo.

 

Svarbiausiu savo gyvenimo tikslu jis laikė tarnystę tautai: „Tėvynė neturi daugiskaitos... Ji mylima ne dalimis, o visuma“. Mylima be išlygų: „Ir tapau savosios, lietuviškos visuomenės tarnas, ne, dar daugiau – jos vergas. Dėl jos metų metais nebematęs, kaip skaisti saulutė šviečia ir džiugina. Kur tik kas man liepė eiti, ėjau, neatsiklausdamas, kas jį įgaliojo man liepti: bet tik visuomenės labui. Ėjau, dirbau be atodairos, laiku nesumetęs, ar aš tam kvalifikuotas“. Štai kodėl Lietuvai jis toks svarbus, o 2019-ieji paskelbti Juozo Tumo-Vaižganto metais.

 

Virtualioje parodoje pristatome Anykščių krašto iškilios asmenybės leidinius, saugomus Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje, supažindiname su J. Tumo-Vaižganto biografija, ikonografine medžiaga, nuotraukose peržvelgiame literatūros klasiko gimtąsias vietas Malaišiuose, pateikiame ir keletą naudingų interneto nuorodų.

 

Parodoje eksponuojami dokumentai ir fotografijos iš L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos fondų. Parodą papildo fotografijos iš kraštotyrininko, Svėdasų krašto (Vaižganto) muziejaus Kunigiškiuose vedėjo Vytauto Bagdono asmeninio archyvo.

 

Žiūrėti parodą

 

Virtualią parodą parengė Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus bibliotekininkė Ligita Matulienė
Internete publikavo Metodikos skyriaus dailininkė Violeta Matelienė

 


************* ******************  

 

Minint teisininko, advokato, Kovo 11-osios Akto signataro Kazimiero Motiekos 90-ąsias gimimo metines, parengta virtuali paroda „Kazimieras Motieka – teisininkas, politinis veikėjas, signataras“.

 

Kviečiame susipažinti su signataro politinės veiklos dokumentais, straipsniais, konferencijų pranešimais, paskaityti laiškus, sveikinimus, padėkas K. Motiekai, pamatyti gausią ikonografinę medžiagą ir vaizdo įrašus.

 

Parodos autorius – Darius Gudelis.

 

Žiūrėti parodą

 

 

 

************* ******************     
„Baltijos keliu – į Laisvę!“

 

Virtualioje parodoje kviečiame susipažinti su įvairių kolektyvų, valstybinių įstaigų, politinių organizacijų dokumentais (oficialiais raštais, atsišaukimais, deklaracijomis, rezoliucijomis), gyventojų ir visuomenės veikėjų laiškais, telegramomis, mokslo ir politikos atstovų parengtomis studijomis, pranešimais ir straipsniais Molotovo-Ribentropo pakto bei „Baltijos kelio“ akcijos klausimais, paskaityti atsiliepimus spaudoje. Parodos lankytojai turės progą pamatyti šios Baltijos tautų akcijos fotografijas, vaizdo įrašus.

 

Atsiminimais ir įžvalgomis apie Baltijos kelią pasidalino žymūs visuomenės veikėjai ir šios akcijos dalyviai.

 

Virtualią parodą parengė Lietuvos valstybės naujojo archyvo Dokumentų saugojimo ir informacijos skyriaus archyvaras Darius Gudelis.

 

Parodą aplankyti galite čia:  „Baltijos keliu – į Laisvę!“


************** *******************

„Regimantas Adomaitis. Visą laiką mane traukė teatras“

Sausio 31 d. žymiam lietuvių kino ir teatro aktoriui Regimantui Adomaičiui sukanka 80 metų. Ta proga Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka parengė virtualią parodą.

Parodoje apžvelgiama R. Adomaičio biografija, jo kūrybinė veikla teatre ir kine: supažindinama su aktoriaus vaidmenimis spektakliuose, kino ir televizijos filmuose, pateikiamas išsamus filmografijos ir vaidmenų teatre sąrašas. Čia gausu fotografijų galerijų, leidinių, straipsnių, kolegų aktorių, režisierių, kino ir teatro kritikų atsiliepimų bei prisiminimų.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, geranoriškai prisidėjusiems prie parodos gimimo:

teatrologams Daivai Šabasevičienei ir Markui Petuchauskui, parašiusiems apžvalginius straipsnius apie aktorių; aktorei ir žurnalistei Gražinai Baikštytei, parengusiai interviu su aktoriumi; aktoriaus kolegoms Vaivai Mainelytei, Eglei Gabrėnaitei, Gražinai Balandytei, Jūratei Onaitytei, Nelei Savičenko ir Juozui Budraičiui, parašiusiems atsiminimus ir gražius žodžius, skirtus R. Adomaičiui.

Taip pat dėkojame Lietuvos literatūros ir meno archyvui, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejui, Valstybiniam Vilniaus mažajam teatrui ir Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui už suteiktą prieigą prie fotografijų ir kitos vertingos archyvinės medžiagos.

Sveikiname gerbiamąjį aktorių gražaus jubiliejaus proga!

Kviečiame aplankyti virtualios parodos svetainę adresu: parodos.lnb.lt

 

************* ******************