Naujienos

Turintiems vaiko širdį

Gegužės 11 dieną Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus Katinų svetainėje vyko kraštietės, vaikų rašytojos, humanitarinių mokslų daktarės, Nukryžiuotojo Kristaus kongregacijos vienuolės ses. Rimos Malickaitės knygos „Dvi karalienės“ pristatymas.

Tai jau antroji autorės knyga vaikams (pirmoji knyga „Mėlynas apsiaustas" 2018 m.). Drauge su rašytoja atvyko ir šios knygos iliustratorė Marija Smirnovaitė.

Katinų svetainės erdvė vos talpino mažuosius skaitytojus iš Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos 2 B (mokytoja Daiva Barauskienė) bei Antano Vienuolio progimnazijos 1 C (mokytoja Eglė Januškevičienė) klasių. Visus susirinkusius maloniai nustebino renginyje apsilankęs Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius. Jis atvyko pasveikinti buvusią mokinę ses. Rimą Malickaitę naujos knygos sutiktuvių proga.

Pasak autorės, knyga „Dvi karalienės“ pasakoja apie paslaptingą akmenuigių karalystę, kurioje pavojais, apgavystėmis ir sunkumais išbandoma knygos herojų Rapolo, Tėjos ir Lukos draugystė bei subrandinamos širdys pasirinkti tai, kas iš tiesų gera.

Į knygos pristatymo renginį vaikai atvyko jau susipažinę su šia gražia istorija, todėl rašytojai ir iliustratorei turėjo paruošę daugybę klausimų. Mažiesiems skaitytojams buvo smalsu sužinoti, kaip yra sugalvojamos istorijos, personažai, iš kur atsirado akmenuigiai, kam priklausė gaisrininko šalmas, kodėl Raudonoji karalienė atrodė tokia pikta, kiek laiko užtrunka parašyti knygą, ar sunku piešti iliustracijas, kaip kuriamos šiuolaikinės knygos...

Knygos autorė pasakojo, kad kartais atsisėdi rašyti, bet nieko nesugalvoji. Tada išeini pasivaikščioti į mišką ir vėl galvoji. Viskas vyksta mažais žingsneliais. Todėl knygą parašyti užtruko keletą metų. Dailininkė patikino vaikus, jog sunku ar lengva bus iliustruoti knygą priklauso nuo rašytojo sukurtos istorijos. Tačiau piešti visada yra labai smagu.

Džiaugiamės, kad ses. Rimos Malickaitės knyga „Dvi karalienės“ jau papuošė Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus „Knygų naujienų“ lentyną ir laukia savo skaitytojų. O dailininkės Marijos Smirnovaitės šios knygos iliustracijų paroda skyriaus prieigose bus eksponuojama iki gegužės 18 dienos.

Maloniai kviečiame apsilankyti! 

Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija
Nuotraukos Violetos Matelienės