Naujienos

Tekstilės rezidencijos „Sugrįžkim prie lino“ paroda

L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Andrioniškio filiale pirmą kartą eksponuojama profesionalaus tekstilės meno paroda „Sugrįžkim prie lino“. Tai Lietuvos dailininkų sąjungos tekstilės sekcijos pirmininkės Silvijos Juozelskytės-Vaičiulienės sumanymu rugpjūčio mėnesį vykusios tekstilės rezidencijos Ignalinos rajone, dalyvių darbų paroda.

Parodos atidarymas ir katalogo pristatymas 2021 gruodžio 4 d.
Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Andrioniškio filiale 2021 12 04 – 2022 01 06
Atidarymo metu vyks tekstilės dirbtuvės su profesionaliomis menininkėmis.

Rezidencijoje dalyvavo šešios menininkės, atstovaujančios skirtingus regionus: Silvija Juozelskytė-Vaičiulienė (Ignalina), Austė Jurgelionytė-Varnė (Vilnius), Indraja Kubilytė (Vilnius), Rasa Leonavičiūtė (Alanta), Kristina Šorienė (Utena), Lina Vaišnytė (Andrioniškis).

Skirtingomis tekstilės technikomis jos kūrė šiuolaikinės tekstilės darbus. Visos rezidenčių kūrybos priemonės – medžiagos, siūlai, audiniai, virvelės ir kt. buvo iš lino. Audinių marginimui ir dažymui buvo naudojami gamtiniai augaliniai dažai, kuriuos rezidentės pasidarė iš vietoje augančių augalų, medžio žievių.

Menininkių sukurtų darbų paroda, kartu su išleisto katalogo pristatymu keliauja po Lietuvą. Atidaryta Ignalinos rajone Mielagėnuose, eksponuota Utenos „Pokšt galerijoje“, šiuo metu atkeliauja į Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Andrioniškio filialą. Vėliau numatoma eksponuoti Vilniuje.

Po parodos atidarymo ir katalogo pristatymo Andrioniškio bibliotekoje kviečiame į jaukę advento sueigą prie židinio, kur kartu su darbų autorėmis verpsime lininį pluoštą skirtingais verpstukais; pasigaminsime tekstilinius žibintus, prieš tai audinį išmarginę atspaudais-kalinėjimo technika; augaliniais dažais ir bičių vašku marginsime linines servetėles.


Projektą remia Lietuvos kultūros taryba, Ignalinos rajono savivaldybė.