Naujienos

Traupio botanikos sode pristatyta mero knyga

Rudenišką rugsėjo 29-osios pavakarę Traupio botanikos sodo augalų apsupty traupietis gamtininkas, Anykščių rajono meras S. Obelevičius pristatė naujausią savo knygą „Imunitetą stiprinantys augalai“.


Mokslo populiarinimo knygoje pateikta daug vertingos informacijos apie vaistinius, kultūrinius, gėlynų, egzotinius augalus bei grybus ir jų naudą žmogaus sveikatai.

„Knyga pritaikyta šitam laikmečiui, imuniteto stiprinimas dabar labai aktualus. O kad gimė ši knyga, esu dėkingas pandemijai ir karantinui. Pusantrų metų nereikėjo niekur važiuoti, dalyvauti susitikimuose, tad galėjau skirti laiką sodui ir rašymui“, – kalbėjo knygos autorius. Jis atskleidė, kad per karantiną parengė tris knygas, o kitos dvi dar laukia savo eilės.

Susirinkusiems traupiečiams ir svečiams S. Obelevičius pravedė gyvą pamoką, supažindindamas su čia pat augančiais vaistiniais augalais. Pasirodo, aktinidija turi keturis kartus daugiau vitamino C, nei citrina, iš graikinio riešuto dviejų lapų išvirus arbatą, vitamino C užtektų pagirdyti grupei žmonių, o daugiausia naudingų medžiagų yra krentančiuose ginkmedžio lapuose.

S. Obelevičius atskleidė savo mėgstamą trejetuką augalų, stiprinančių imunitetą: tai ežiuolė, šeivamedis ir ožerškis. „Iš ežiuolės Amerikoje gaminama šimtai preparatų: nuo vaistų iki saldainių, ožerškį žmonės sodindavo prie namo pamatų, kad jų „grybas“ negraužtų, o šeivamedį, liaudyje vadinamą „bezdu“, reikėtų auginti kiekvienam, ne jis puikiai malšina netgi danties skausmą. Kai pradeda skaudėti dantį, visada jį kramtau“, – pasakojo knygos autorius.

Daug įdomybių biologas atskleidė apie grybus, kurie turi be galo daug medžiagų, didinančių atsparumą įvairioms ligoms. Užpylus degtine kelmutę, ji skatina limfocitų gamybą, o šie galabija visokias į organizmą patenkančias nereikalingas bakterijas. Kinija ir Japonija greitai susidorojo su Covid, nes naudoja daug preparatų iš grybų“ – kalbėjo S. Obelevičius.

Traupiečiams, besirūpinantiems savo sveikata, pašnekovas atsakė į visus klausimus, dalijo patarimus apie vaistinių arbatų naudojimą, atsinešusiems į pristatymą knygas, užrašė autografus.

Eilėmis ir muzikiniais kūriniais renginį nuspalvino Patricija, Pijus, Eglė, Karolina ir Indrė.

Renginio dalyviai vaišinosi imunitetą stiprinančia spanguolių, bruknių, svarainių, aviečių ir stresą nuimančia mėtų arbatomis. Knygos autoriui S. Obelevičiui palinkėta sėkmingai tęsti prasmingą veiklą, sveikatos sodinti ir puoselėti botanikos sodą, kantrybės ir laiko, perduodant kitiems vertingas žinias ir greito naujų knygų užgimimo.

Traupio bibliotekos informacija