Naujienos

Apie vardą Magdalena

 

Saulėtą rugpjūčio ketvirtadienį Vaikų literatūros ir edukacijos skyrius skambėjo nuo smagaus vaikų šurmulio. Vyko iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ edukacinė – kūrybinė popietė skirta Magdalenos vardo pristatymui.Renginyje dalyvavo ne tik ištikimiausi šios iniciatyvos lankytojai, bet ir svečiai iš Anykščių bendruomeninių vaikų globos namų.

Vardas Magdalena pastaruoju metu Lietuvoje nėra populiarus. Šis vardas yra kilęs „iš Magdalos“. Magdala buvo miestas Palestinoje, kurio pavadinimas hebrajiškai reiškia „bokštas”.

Popietės pradžioje Magdalenos broliukas įdomiai pristatė sesutės vardo atsiradimo istoriją. Vėliau visų susirinkusių laukė pačios Magdalenos parengtas klausimynas ne tik apie vardo reikšmę ar kilmę, bet ir apie pačią Magdaleną kaip asmenybę.

Daug pastangų ir nemažai laiko prireikė Magdalenos vardui skirtam kryžiažodžiui išspręsti. Devynios vardo raidės ir devynios nelengvos užduotys, susijusios su vaikiškų knygų pavadinimais, privertė dalyvius gerokai pasukti galvas ir patikrinti savo atmintį.

Renginio pabaigoje visi draugiškai puošė Magdalenos vardo karūną. Ant iš popieriaus iškirptos M raidės formos trafareto vaikai piešė, rašė nuoširdžius palinkėjimus, klijavo lipdukus – emociukus.

Susitikimas baigėsi judriais žaidimais bibliotekos terasoje ir tradicine šaltos Magdalenos vardo arbatos gėrimo ceremonija.