Naujienos

Virgitos Kalinovienės karpiniai

Visą praėjusią gražią vasarą Anykščių L. ir S. Didžiulių bibliotekos Vartotojų aptarnavimo ir informacijos skyrių puošė anykštėnės tautodailininkės Virgitos Kalinovienės karpiniai. Bibliotekos skaitytojai ir miesto svečiai nuoširdžiai žavėjosi subtiliais darbais, klausinėjo, kas jų autorius.


Kad nudengti paslapties šydą, rugsėjo 7 d. pakvietėme anykštėnus susitikti su Virgita Kalinoviene. Menininkė susirinkusiems papasakojo nuo ko prasidėjo jos kelias į meno pasaulį. Gimė ir mokėsi Utenoje, ten dar mokykliniais metais sutiko savo pirmąją mokytoją tautodailininkę Odetą Bražėnienę, pastaroji ir atskleidė Virgitos talentą. Menininkė, dirbanti felčere, sakė, kad rankdarbiai yra puiki poilsio forma po sunkaus budėjimo Greitosios pagalbos skyriuje. Beje, kolegos irgi karpo snaiges, kai reikia pasipuošti Kalėdoms, o Virgita iškirpo net greitosios pagalbos automobilį. Žinoma, ir namų laiptinė būna išpuošta per visus aukštus švenčių proga.

Kūrybinga medikė yra ir puiki tapytoja, daugelį karpinių paryškina tapybos štrichais, o 2009 m., dar senojoje mūsų bibliotekoje buvo surengusi japoniškos tapybos parodą.

Virgita dalyvauja įvairiuose pleneruose, eksponavo savo karpinius respublikinėje parodoje Rokiškio dvare, dabar rengia parodą, kurios užprašė Lietuvos Medicinos biblioteka.

Kaip žinia, praeiti 2020-ieji metai buvo paskelbti Tautodailės metais, bet dėl pandemijos tautodailininkai nesulaukė deramo dėmesio, bet vis tiek buvo svarbu, kad pagaliau į tautodailininkus atsisuko ir Vyriausybė.

Malonu, kad į susitikimą atvyko Virgitos kolegos medikai, dėkingi pacientai, šeimos draugai, savo dėkingumą sudėję į gražias rudenines gėlių puokštes.

Virgita bibliotekai padovanojo savo įrėmintą karpinį (žr. nuotraukoje), o skyriaus bibliotekininkėms po skirtuką knygai.

Virgitos Kalinovienės karpiniais bibliotekoje dar galima pasigrožėti iki Obuolinių šventės, rugsėjo 25 d.

Judita Skačkauskienė
Vartotojų aptarnavimo ir informacijos skyriaus bibliotekininkė