Naujienos

Skaitmeninis žurnalas „Troškūnai – anksčiau ir dabar“

Neįprastos aplinkybės, karantino sąlygos ir kiti ribojimai bibliotekų darbe atvėrė naujus būdus, įgalinančius net iš esmės pasikeitusiomis sąlygomis tęsti savo veiklą. Nenorėdami prarasti ryšio su skaitytojais, knygos bičiuliais bibliotekinį darbą perkėlėme į virtualią erdvę.


Prieš metus Feisbuke sukurta grupė „Troškūnų miesto biblioteka“ jau vienija daugiau kaip 500 narių, o kai kurių įrašų, virtualių renginių peržiūros siekia kelis tūkstančius. Toks didelis susidomėjimas skatina ieškoti naujų formų ir temų, organizuoti ir pristatyti naujus virtualius renginius bei dalintis informacija.

Pastebėjome, kad žmonėms ypatingai patinka, kai įdedame palyginimui vieną šalia kitos seną ir šių laikų nuotrauką, darytą toje pačioje vietoje. Paieškoję naujų formų, pasinaudoję Troškūnų seniūnijos 1960-1980 m. nuotraukų archyvu ir šių dienų skaitmenine fotografija parengėme skaitmeninį žurnalą „Troškūnai – anksčiau ir dabar“.

Senos nuotraukos – tai didžiulė vertybė, unikalus paveldas esamoms ir būsimoms kartoms. Jas žiūrėdami galime pajusti praėjusių laikų dvasią. Visos nuotraukos yra vertingos, net ir skaitmeninės nuotraukos, kurios atspindi dabartį kada nors taps mūsų krašto istorijos dalimi.

Skaitmeninį žurnalą pavartyti galite paspaudę ant nuorodos „Troškūnai - anksčiau ir dabar“

Aurėlija Deveikienė
Troškūnų bibliotekos bibliotekininkė