Naujienos

Traupio jaunimas rinko „Metų knygą 2020“

Traupio biblioteka kasmet dalyvauja Metų knygos rinkimų akcijoje, kurią organizuoja Kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka bei Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija.

Akcijos tikslas – skatinti gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra. Akcijos idėja – pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius vaikų, paauglių, suaugusiųjų ir poezijos knygų kategorijose. 2018 m. įtraukta penkta kategorija – publicistikos ir dokumentikos.

Traupio biblioteka teikė paraišką konkurse dalyvaujančioms knygoms įsigyti ir laimėjo paauglių kategorijos knygas: A. Cicėnaitės „Kad mane pamatytum“, I. Zarambaitės „Juodavandeniai“ ir D. Ganc „Lota“. Bibliotekos jaunieji skaitytojai šias knygas pasikeisdami skaitė ir vertino: rašė savo nuomonę, atsiliepimus, recenzijas. Jų vertinimai buvo skelbti Traupio bibliotekos feisbuko puslapyje.

Balandžio 15 d. tiesioginės transliacijos iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos metu paskelbti „Metų knygos rinkimai 2020“ nugalėtojai. Paauglių kategorijoje knyga, kurią aktyviai rinko Traupio jaunieji skaitytojai, nugalėto Ignės Zarambaitės „Juodavandeniai“.
Ačiū jaunimui, kurie skaitė, vertino, balsavo už Metų knygą, tai – Eglei, Agnei, Karolinai, Laurynai, Indrei. Ačiū tiems, kurie perskaitė, susipažino, tai – Liepai, Simui, Arnui ir kitiems. Ačiū visiems, kurie balsavo ir taip padėjo išrinkti Metų knygas.


Traupio bibliotekos informacija