Naujienos

Fotoalbumas „LIETUVA ir MES“ – dovana Troškūnų bibliotekos skaitytojams

 

Troškūnietis teisininkas, advokatas, šiuo metu gyvenantis ir dirbantis Vilniuje Nedas Šilaika gimtojo miesto bibliotekai padovanojo fotoalbumą „LIETUVA ir MES“.


Nacionalinis fotoprojektas „LIETUVA ir MES“ – tai Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui skirtas projektas, įamžinantis veikliausius, kūrybingiausius ir iškiliausius šiandienos Lietuvos žmones.

„Trejų metų kelionė po nuostabų kraštą ne tik neįtikėtinai praplėtė mūsų kūrybinės komandos akiratį, bet ir itin maloniai nustebino. Nustebino, nes nesitikėjome įvairiausiuose šalies kampeliuose sutikti tiek daug skirtingų, įdomių, veiklių, dvasiškai stiprių ir labai paprastų bei iškilių žmonių, kurių kiekvienas gyvena, dirba, kuria Lietuvą ir Lietuvai taip, kaip leidžia jų jėgos, mintys, tikėjimas ir širdis. Tokius mes juos ir pamatėme...“ (Gytis Daugėla, fotoalbumo „LIETUVA ir MES“ leidėjas).

Iš 564–ių specialiai fotoprojektui „LIETUVA ir MES“ sukurtų fotografijų sudarytas fotoalbumas sukurtas tam, kad ateities kartos pažintų veikliausius ir iškiliausius šiandienos Lietuvos žmones, kultūrą, tradicijas bei istoriją. Nuotraukose – žymiausi visuomenės veikėjai ir verslo atstovai, iškiliausi mokslo, sporto, kultūros bei meno pasaulio kūrėjai. Tarp jų ir du troškūniečiai: režisierė Jolanta Pupkienė bei klebonas Saulius Filipavičius.

Anykščių kultūros centro Troškūnų padalinio vadovė, režisierė ir renginių organizatorė Jolanta Pupkienė kasmet rengia profesionalių atlikėjų koncertus, organizuoja kitus profesionalaus meno projektus bei kūrybines stovyklas vaikams ir jaunimui. J. Pupkienės įkurta vaikų ir jaunimo teatro studija „MES“ dalyvauja ir visada sulaukia pripažinimo Respublikiniuose bei Tarptautiniuose teatrų festivaliuose, konkursuose.  Tris dešimtmečius Troškūnuose dirbanti J. Pupkienė yra pelniusi daug apdovanojimų už geriausiai parengtus ir vykdytus vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos projektus bei už aktyvią, kūrybingą veiklą kultūros centruose.

Kunigas Saulius Filipavičius nuo 1990 m. yra Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčios klebonas. Jo iniciatyva buvo rekonstruoti ir visuomenės reikmėms pritaikyti Troškūnų vienuolynas, bažnyčios rūsiai, kuriuose dabar vyksta renginiai, seminarai ir stovyklos. Klebonas S. Filipavičius apdovanotas Lietuvos nepriklausomybės medaliu (2000 m.), buvo išrinktas europietiškiausiu anykštėnu (2003 m.), Lietuvos kultūros centrų asociacija jam skyrė „Auksinio fenikso“ apdovanojimą „Geriausio metų kultūros centro partnerio“ nominacijoje (2016 m.).

Nuoširdžiai dėkojame Nedui Šilaikai už dovaną bibliotekos skaitytojams ir džiaugiamės, kraštiečiais, kurie nepamiršta savo gimtinės ir jos žmonių.


Troškūnų bibliotekos informacija