Naujienos

Madingiausias krokodilas lankėsi Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos penktoje klasėje

Saulėtą spalio 20-osios antradienį Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos 5 klasėje vyko integruota muzikos, dailės ir literatūros pamoka.


Pamoką linksma daina apie Nilo krokodilą pradėjo penktokai su muzikos mokytoja Sigute Koviene.

Tuomet kalbėjomės apie nonsensu vadinamą literatūros žanrą, kuriame derinami visai nesusiję, nesuderinami dalykai, žaidžiama absurdiškomis, nieko nereiškiančiomis situacijomis ir užuominomis. Skaitėme trumpus Nijolės Kepenienės apsakymus, kurie yra puikus nonsenso literatūros pavyzdys.

Literatūros kritikai sako, kad nonsenso literatūrai iliustracijos dažniausiai yra būtinos, nes ne viską galima paaiškinti arba išreikšti žodžiais. Geros iliustracijos interpretuoja, padeda savaip perskaityti tekstą, išplečia jo erdvę, detalizuoja, apibūdina veikėjus, paryškina pasakotojo požiūrį į kalbamus dalykus. Skaitėme ir atidžiau nagrinėjome knygą „Madingiausias krokodilas“, kurioje smagus tekstas derinamas su labai išraiškingomis iliustracijomis.

„Aistutė nebuvo labai tvarkinga mergaitė. Tad vieną dieną jos pamesta kojinė neapsikentė ir leidosi ieškoti geresnio šeimininko. Ir surado – krokodilą, kuris rūpinosi kojine, ją mazgojo. Ir tapo pačiu madingiausiu krokodilu Nile.“

Veikėjai tarsi gyvi, minkšti, norisi paliesti. Su dailės mokytoja metodininke Kristina Striukiene penktokai kūrė savo gyvą, minkštą knygos veikėją – kojinę. Karpėm, kimšom, klijavom, puošėm ir tuomet su visais atgijusiais veikėjais smagiai sudainavom dainelę apie Nilo krokodilą. Ne bet kokį – madingiausią!

Svėdasų bibliotekininkė Inga Kilienė