Naujienos

Akvarelinės tapybos paroda Svėdasų bibliotekoje

Svėdasų bibliotekos meno galerijoje šį penktadienį atverta Panevėžio 5-osios gimnazijos pasirenkamojo dailės dalyko akvarelinės tapybos darbų paroda.

Eksponuojami šią mokyklą jau baigusių mokinių darbai. Dailės mokytojas Vilius Jėčius pasidžiaugė, kad beveik visi šios parodos kūrėjai pasirinko su menu susijusias studijas.

Į parodos atidarymą mokytojas atsivežė dabartinius savo mokinius, kuriems smalsu buvo pamatyti, kaip jų draugų ir pažįstamų darbai atsiskleidžia bibliotekos meno galerijos erdvėje. Viena parodos dalis tarsi čiurlioniškos šviesos palytėta – šokis, judesys, gyvenimo bangavimas, užburtas švelniais akvarelės potėpiais. Kita dalis – pasaulio paukščiai ir gyvūnai – išreikšti ryškesnėmis spalvomis, dvelkia egzotiškais kraštais.

Svečiai apžiūrėjo Svėdasų bibliotekos „Šimtmečio svėdasiškių galeriją“, kurioje dailininko Alvydo Latėno bei Pranciškaus Gerliko nutapyti labiausiai Svėdasams, Lietuvai ir pasauliui XX amžiuje nusipelnę svėdasiškiai.

Rimantos Adomaitienės apdovanoti Malaišių pievų medumi parodos lankytojai išskubėjo susipažinti su Vaižganto kraštu plačiau.

Paroda pasigrožėti kviečiame iki lapkričio 10 d.

Svėdasų bibliotekos informacija
Nuotraukų autorė: Inga Kilienė
Nuotraukoje: Vilius Jėčius, Rimanta Adomaitienė ir Panevėžio 5-osios gimnazijos mokiniai.