Naujienos

Mes mėgstam šokoladą! Pasaulinės šokolado dienos paminėjimas Svėdasų bibliotekoje.

Liepos 11-oji – pasaulinė šokolado diena. Ta proga pakvietėme vaikučius į biblioteką saldžiam rytmečiui.

Žaidėme edukacinį stalo žaidimą „Azarto skonis“, kurį prieš keletą metų sukūrė vaikai ir savo idėją patikėjo įgyvendinti saldainių fabrikui „Rūta“.

Žaidėjai sužinojo įdomybių apie šokoladą, varžėsi įvairiose rungtyse: rankos lenkimo, lėktuvėlių lankstymo ir skraidinimo, atsispaudimų darymo, mįslių minimo ir kt.

Ne veltui Ispanų konkistadorai, pirmąsyk pristatę šokoladą į Europą, vadino jį „juoduoju auksu“ ir naudojo fizinėms jėgoms ir ištvermei sustiprinti.

 „Azarto skonio“ nugalėtojas – Mikas. Jis pirmasis įveikė žaidimo trasą ir buvo apdovanotas „Karūnos“ šokoladu. Mažieji varžėsi mini viktorinoje ir skaičiavo laimėtus „juodojo aukso“ pinigėlius. Patys mažiausieji, paragavę šokolado, kaip vijurkai ėmė lakstyti knygų labirintais, bet kartą metuose pasilepinti šokoladu galima!

Ragavome baltą, pienišką ir juodąjį. Visi nutarėme, kad skaniausias baltasis šokoladas, o juodasis – kartus ir ne toks skanus.

Išbandėme karšto šokolado receptą. Sumaišę kakavą, cukrų, pieną ir sviestą, virėme šokolado gėrimą, panašiai kaip prieš kelis šimtus metų Amerikos indėnai.

Šokoladuotos lūpos skelbė: mes mėgstam šokoladą!

Svėdasų bibliotekos informacija