Naujienos

„Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje“ (Just. Marcinkevičius)

Kalba – neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis. Kalba mums leidžia bendrauti su kitais: dalytis mintimis, jausmais, prisiminimais. Bene labiausiai meilę  kalbai ir žodžiui parodė didis Lietuvos dainius Justinas Marcinkevičius.


Į literatūrinę popietę „Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje“, skirtą poeto, dramaturgo, vertėjo, akademiko Justino Marcinkevičiaus 90-mečiui ir lietuvių kalbos dienoms paminėti, biblioteka pakvietė vyresniųjų klasių moksleivius. Bibliotekininkė vaikams papasakojo apie didį poetą, vadintą tautos sąžine, jo kūrybą, kuri buvo tautiškumo, lietuviškumo, dvasingumo etalonas. Vaikai klausė skaitomų J. Marcinkevičiaus posakių, citatų, prasmingų minčių  kalbai, knygai, tautai.

Antroji renginio dalis – lietuvių kalbos viktorina. Moksleiviai, susibūrę į komandas „Kableliai“ ir „Daugtaškiai“ sprendė lietuvių kalbos testą, rungtyniavo, kas daugiau žodžių sudarys iš „Kinematografo“, prisiminė abėcėlę, rašydami botanikos sodo augalus abėcėlės seka, teko prisiminti ir suvaidinti patarles, posakius.

Pabaigai prisiminėme Justino Marcinkevičiaus parašytus žodžius knygai: „Kada nors knygos atėjimas pas žmogų bus prilygintas dieviškosios ugnies pagrobimui - nes kuo gi mes ginamės nuo tamsos ir smurto žvėrių, jei ne knyga, kuo sušildom sugrubusią sielą, kieno, jei ne knygos šviesa mus vedė ir veda pasaulio ir pačių širdies labirintais“.

Traupio bibliotekos informacija