Naujienos

Knygoje rašytojo Antano Vienuolio-Žukausko, tremtinių bei politinių kalinių ir jų artimųjų epistolinis palikimas

„Per tamstos laišką į mane padvelkė tikras pavasaris“ : Antano Vienuolio-Žukausko ir tremtinių bei politinių kalinių ir jų artimųjų epistolinis palikimas : šaltinių publikacija  / sudarė ir parengė Inga Liepaitė, Antanas Verbickas. – Anykščiai: A. Ba


Sausio 23 d. į Anykščių L. ir S. Didžiulių viešąją biblioteką atskubėjo A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus direktorius Antanas Verbickas su naujausiu, Anykščių kraštui  ypatingai reikšmingu leidiniu „Per tamstos laišką į mane padvelkė tikras pavasaris“. 

Beveik 500 puslapių knygoje skelbiamas rašytojo Antano Vienuolio-Žukausko (1882–1957), tremtinių bei politinių kalinių ir jų artimųjų epistolinis palikimas. Iš laiškų turinio atsiveria sudėtingo XX amžiaus šeštojo dešimtmečio Lietuvos kultūrinio, politinio ir visuomeninio gyvenimo realijų panorama. Skaitytojai galės susipažinti su 175 laiškais, atvirlaiškiais, atvirlaiškiais-perlaidomis, telegramomis ir sveikinimais, kurių chronologinės ribos – 1944–1957 metai. 

Knygą sudarė ir parengė dr. Inga Liepaitė ir A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus direktorius Antanas Verbickas.

Dėkojame už dovaną, džiaugiamės titanišku knygos rengėjų darbu ir laukiame knygos sutiktuvių, kurios vyks vasario 15 d. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje.

Viešosios bibliotekos informacija