Naujienos

Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai Andrioniškyje

Gražią, vasariškai karštą balandžio popietę, andrioniškiečiai rinkosi į miestelio bibliotekoje vykstančias anykštėno istoriko Gintaro Vaičiūno  knygos „Žuvusių Anykščių krašto partizanų žinynas“ sutiktuves.

Į renginį atvyko knygos autorius ir bardas Robertas Raišelis, džiuginęs  susirinkusius atliekamomis partizanų dainomis.

Šis G. Vaičiūno leidinys yra kruopščiai ir kantriai, su didžiuliu asmeniniu pasišventimu parengtas darbas apie anykštėnų ryžtingą pasipriešinimą sovietinių okupantų režimui, siekiant jį dezorganizuoti ir atkurti Nepriklausomą Lietuvos valstybę.

Anykščių krašte, ypač Andrioniškio miškuose, virė žūtbūtinė kova su okupantais, čia nuolatos jautėsi pasipriešinimo dvasia. Iki šiol tik savarankiškai išsivadavimo kovą tyrinėjusiems buvo žinoma, kas buvo tie Laisvės kovotojai, jų žygiai, žūtys, tragedijų vietos. Istorijos nežinantys lieka vaikais… Kas tie kariai, kovoję ir tą kovą laimėję nenugalėti, kas tie partizanai, žuvę kartu su savo jaunyste, palikę nepavergtųjų vardą, pasakoja ši knyga.

Pasinaudodamas ta pačia proga norėčiau pakviesti į dar vieną renginį. Iki gegužės 15 d. bibliotekoje vyks KTU žygeivių klubo „Ąžuolas“ fotonuotraukų paroda „Einame Žemę įsimylėję …“
Parodoje jūs išvysite akimirkas iš žygių Lietuvoje, Lenkijoje, Sibire, Šiaurės Kaukaze, Slovakijoje…

Maloniai kviečiame.

Antanas Žvikas, bibliotekininkas