Naujienos

Garso ir vaizdo įrašai Troškūnų bibliotekos fonduose

Kaip ir kasmet, balandžio 23-29 d. vyksta Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė.  Šių metų savaitės vienijanti tema „Ateik – sužinok ir išmok“. Troškūnų biblioteka taip pat prisideda prie šios savaitės renginių ir pristato parodą „Garso ir vaizdo įrašai Troškūnų bibliotekos fonduose“.

Norime atkreipti savo lankytojų dėmesį, kad bibliotekos fondą sudaro ne vien tik spaudiniai, bet ir vaizdo, garso dokumentai. Šis fondas pas mus nėra gausus ir didžiąją dalį sudaro dovanoti vaizdo ir garso įrašai.

Bibliotekos fonduose galite rasti keletą filmų, tarp jų ir Arūno Matelio „Prieš Parskrendant į Žemę“. Šis filmas pelnė net keliolika tarptautinių apdovanojimų, o režisierius buvo apdovanotas Amerikos režisierių gildijos už iškilius pasiekimus dokumentiniame kine.

Mokytojams, moksleiviams galime pasiūlyti DVD „Partizaninis karas Lietuvoje 1944-1953 m.“, „Lietuvos kariuomenė kovose už nepriklausomybę 1918-1920 m.“, biografijų žodyną „Lietuvos knygos veikėjai“, „Lietuvių rašytojai klasikai ir A. Mickevičius“ bei kt.

Vaikams turime žaidimą „Tadas Blinda. Kirčiavimas“, kuris smagiai ir su malonumu padės taisyklingai kirčiuoti, žurnalo „Flintas“ dovanotą DVD filmą „Žvėrelių maištas“, interneto vartotojams „Saugus ir draugiškas internetas“.

Didžiąją dalį vaizdo ir garso įrašų fondą sudaro muzikiniai įrašai. Vartotojams galime pasiūlyti K. Jakučio „Eina mūsų laikai“, S. Petreikio „Pasaulio tautų muzika“, V. Kernagio „Nes nežinojau, kad tu nežinai“, „Gražiausios partizanų dainos“, klasikinių kūrinių, giesmių ir dainų įrašų.

Džiaugiamės, kad Troškūnų folklorinio ansamblio „Malmaža“ vadovė mokytoja D. Gašpuitytė dovanojo kompaktinį diską su ansamblio dainomis.  Diske įrašytos 27 liaudiškos dainos, taip pat ir Troškūnų krašto.

Dėkojame ir kraštietei poetei Reginai Polikevičiūtei-Kardišauskienei. Ji niekada nepamiršta gimtojo miestelio bibliotekos ir dovanoja savo poezijos knygas, o 2018 m. atsiuntė ir du CD, kuriuose pagal jos eilėraščių tekstus skamba įrašytos dainos.

Su paroda susipažinti vartotojai galės visą šią savaitę, o visus turimus vaizdo ir garso įrašus vartotojai visada ras bibliotekoje.

Troškūnų bibliotekos informacija