Naujienos

„Spalvingos Pepės kojinės“

Šiaurės šalių literatūros savaitė – jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, kurio tikslas yra puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo.


1995 m. kilusi ambicinga idėja tapo tradiciniu renginiu, kuriame kasmet lapkričio mėnesį dalyvauja vis daugiau įvairaus amžiaus žmonių.

Ta proga į biblioteką pasikvietėme moksleivius ir pristatėme, vieną žinomiausių Šiaurės šalių autorių, Astrida Lindgren ir jos kūrinius. Vaikams autorė jau buvo pažįstama ir kai kurie kūriniai buvo skaityti.  Visi vieningai nusprendė, kad didžiausią įspūdį paliko Pepės Ilgakojinės nuotykiai. Pepė Ilgakojinė yra spalvinga ir maištinga mergaitė, sau susikurianti gyvenimą, kuriame viskas turi būti pramuštgalviška ir smagu. Visa tai žavi ir džiugina vaikus. Juk kiekvienas iš jų savyje turi šiek tiek Pepės charakterio savybių.

Ne paslaptis, kad Pepei išskirtinumo suteikia jos ilgos kojinės. O, kad išdykėlė jų nepritrūktų ėmėme ir prispalvinome pačių gražiausių ir įvairiausių.

Džiaugiamės draugyste su mokiniais ir dėkojame, jog lankosi mūsų bibliotekoje ir mielai dalyvauja renginukuose.

Kavarsko miesto bibliotekos informacija