Naujienos

Parengtas kraštotyros darbas „Renginiai ir parodos Svėdasų krašte, skirti Juozo Tumo-Vaižganto 150-osioms gimimo metinėms paminėti“

2019-ieji Seimo nutarimu buvo paskelbti Juozo Tumo-Vaižganto metais. J. Tumas-Vaižgantas yra viena ryškiausių XX a. pirmosios pusės asmenybių, tautinio atgimimo ir moderniosios kultūros reiškėjas, lietuvių prozos klasikas, kritikas ir literatūros istorikas, kurio kūrybinis palikimas yra gausiausias tarp to meto rašytojų.


Rašytojo gimtinė – Svėdasai, Anykščių rajone. Tad simboliška, kad 150-ųjų Vaižganto gimimo metinių proga jo gimtajame krašte vyko įvairių kultūrinių renginių, parodų, kūrybos skaitymų, kitų gražių iniciatyvų, skirtų šiam didžiam kraštiečiui atminti.

Kraštyros darbo tikslas buvo visus metus rinkti informaciją apie vykstančius renginius, parodas ir kitas iniciatyvas Svėdasų krašte, juos susisteminti ir aprašyti.

Vaižganto metams artėjant į pabaigą, galime teigti, kad Svėdasų krašte jie buvo turiningi ir derlingi. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Svėdasų filialas, Svėdasų Juozo-Tumo Vaižganto gimnazija, Anykščių kultūros centro Svėdasų filialas, asociacija „Svėdasų bendruomenė“, Svėdasų seniūnija, Vaižgantiečių klubas „Pragiedrulys“, Svėdasų krašto (Vaižganto) muziejus, Všį „Atvertos langinės“ – visi įsitraukė į prasmingas veiklas. Keturios parodos, dešimt kultūrinių renginių, penki nauji leidiniai, keturios kraštiečių išvykos į Vaižgantui skirtus renginius didžiuosiuose miestuose...

Galbūt ne visos gražios ir prasmingos iniciatyvos jau buvo paviešintos, ne visos pastebėtos, tad pasiliekame teisę ir pareigą šį darbą tęsti ir papildyti nauja aktualia informacija.

„Kai mes pasidžiaugiame faktu, dera šalia to pasidžiaugti ir to fakto darytoju“. Vaižgantas.

Pasidžiaugti ir pasididžiuoti Svėdasų krašte tikrai yra kuo!

Svėdasų bibliotekininkė Inga Kilienė