Naujienos

Rytas su ežiukais

Lietingas penktadienio rytas buvo skirtas knygelių apie ežiukus skaitymui. Apsilankėme Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos priešmokykliniame skyriuje, o vėliau ir pas antros klasės vaikučius. Kartu vartėme ir skaitėme Birutės Masiliauskienės knygelę „Kodėl ežys spygliuotas?“. 

Vaikai dalinosi mintimis, kam ežiukui reikalingi spygliai.

O vėliau gavę saugoti po spygliuotą kamuoliuką „ežiuką“ klausėsi skaitomos terapinės Lilitos Matison knygelės „Sudie, drugeliai! Septyni būdai iškvėpti nerimą“.

Ežiuko Helmuto istorija, pasakoja, kaip susitvarkyti su nerviniu jauduliu ir siūlo septynis būdus susidoroti su stresu. Visi kartu išmėginome skirtingus kvėpavimo pratimus, ir taip padėjome užsisklendusiam ir susisukusiam į kamuoliuką ežiukui atsipalaiduoti ir pasijusti geriau. Knygelės siūlomi  pratimai ugdo vaikų kūrybiškumą, pasitikėjimą savo jėgomis, gebėjimą patiems pasirūpinti savimi, susidoroti su jauduliu ir stresu. Vaikučiai pasidalino, kad kartais jaučia nerimą ir baimę ir pasistengs prisiminti, kokie pratimai padeda, kai norisi susigūžti į savo kamuoliuką, kaip tam ežiukui Helmutui.

Po draugystės su knygelėmis kartu darėme rudenišką darbelį „ežiukas“. Antrokėliai papasakojo, kuo minta ežiukai, kada juos galime pamatyti dažniausiai. Kalbėjomės ir apie gybus, kokius pažįstame, kuriuos valgome, o kurie nuodingi. Tuomet vaišinomės netikrais grybukais, o vaikučiai draugiškai ir labai išraiškingai perskaitė knygelę „Ežys ir kiškis“. Iš šios pasakos sužinojome, kad ežiukai nors ir lėti, bet protingi gyvūnėliai.

Ačiū mokytojoms Nijolei Braukylienei ir Irenai Jucienei už bendrystę, o vaikučiams už džiugų rytmetį kartu!

Svėdasų bibliotekininkė Inga Kilienė