Naujienos

Lėlyčių siuvimas

Asociacija „Svėdasų bendruomenė“ gavo finansavimą tęstiniam projektui „Svėdasų bendruomenės verslumo skatinimas“.

Projekto idėja – puoselėti amatų tradicijas Svėdasų krašte, ugdyti bendruomenės narių verslumo gebėjimus, spręsti ekonomines problemas suburiant vietos gyventojus bendrai veiklai, pasinaudojant vietos tapatybės populiarinimu ir Anykščių r. savivaldybės parama.

Viena iš projekte numatytų veiklų spalio 19 d. vyko Svėdasų bibliotekoje. Į tekstilinių lėlių siuvimo mokymus buvo pakviestos močiutės, mamos su vaikučiais ir visi norintys pasisiūti šiltą, savo rankų darbo medžiaginį žaislą. Susirinko tiek mėgstančios siūti, tiek naujokės,  nes užsiėmimą vedė žaislų, lėlių siuvimo meistrė Aušra Skardžiūtė-Gutauskienė. Aušra papasakojo, kaip jos gyvenime atsirado lėlės, ir pasidžiaugė, kad tai pirmasis jos vedamas edukacinis lėlių siuvimo užsiėmimas. Kone pusę dienos Svėdasų bibliotekos vaikų skyriuje buvo tylus šurmulys: susikaupusios piešėm, karpėm, siuvom, kimšom, stengdamosi pagaminti sau pačią gražiausią ir mieliausią lėlę. Ne viskas vyksta taip greitai, kaip norėtųsi. Suspėjusios paruošti tik atskiras kūno dalis, gavome namų darbų – visas dalis sujungti, suformuoti pirštukus ir ausytes. O susitikusios antrąjį kartą jau kursime veidukus, klijuosime plaukučius ir siūsime drabužėlius.

Norintiems pasižvalgyti po Aušros kuriamų lėlyčių galeriją, kviečiame užsukti į facebook puslapį „Čia gyvena Aušros lėlės“. O nuo šiol viena Aušros lėlytė gyvens ir Svėdasų bibliotekos pasakų grytelėje. Kviečiame užsukti pasigrožėti!

Svėdasų bibliotekos informacija