Naujienos

Prisiminimų taku į Mačionių pradinę mokyklą

Praėjo dešimtmetis, kaip uždaryta Mačionių pradinė mokykla. Ši mokykla keliavo per trobas, o kartu su visais mokiniais keliavo ir ilgametė šios mokyklos  mokytoja Janina Bliuvienė. Mačionių pradinėje mokykloje mokėsi ~ 300 mokinių. O paskutinė šios mokyklos pradinių klasių mokytoja Birutė Kirkienė, kuri buvo ir  šios šventės idėjos autorė. 


Taip sutapo, kad šventė įvyko spalio 5 d. per Tarptautinę mokytojų dieną. Auksinis ruduo visus buvusius Mačionių pradinės mokyklos mokinius, mokytojus  ir svečius sukvietė į nuostabią šventę. Dienos metu vyko sportinės šeimos varžybos, po visų rezultatų paaiškėjo, kad patys stipriausi –Rupeikų šeima, kuriems atiteko pagrindinis prizas – mokytojos Janinos Bliuvienės taurė.

Renginio metu netrūko ašarų, juoko, šurmulio, prisiminimų, palinkėjimų, sveikinimų, staigmenų.  O viena iš staigmenų buvo buvusių mokinių programa: spektakliukas „Vilkas ir septyni ožiukai“, bei scenos iš mokyklos tikrų ir išgalvotų istorijų. 

Padėkoti norėčiau: Birutei Kirkienei, Vytautui Kirkai, Aldonai Kvaselienei, Janei Šidlauskienei, Karolinai Stankevičiūtei, Vytautui Račickui, Astai Tidikienei, Audriui Šiukščiui,  Mačionių kaimo gyventojams, remėjams, dalyviams, buvusiems Mačionių pradinės mokyklos mokiniams, kurie turėjo galimybę atvykti ir pabūti kartu, bei svečiams.

Išsamesnė informacija:  http://nyksciai.lt

Nuotraukos: Silvijos Stankevičiūtės, Žydrūno Požėlos, Aldonos Kvaselienės
Parengė Mačionių filialo bibliotekinikė Iveta Stankevičiūtė-Požėlienė