Naujienos

Svėdasų bibliotekoje – pokalbis apie ekologiją ir ekologiško valymo sistemos pristatymas

Vieniems aplinkai draugiškas gyvenimo būdas – mados vaikymasis, tačiau daugeliui tai yra sąmoningas sprendimas, siekiant išsaugoti gamtą bei parodyti pavyzdį kitiems. Žymi amerikiečio E. Fromo tezė „Turėti ar būti?“ verčia susimąstyti, kokia kiekvieno mūsų įtaka aplinkai, ir ieškoti sprendimų, dar labiau ją tausoti.


Daugeliui jau įprasta rūšiuoti šiukšles, išeinant iš patalpos išjungti šviesą, neleisti vandens daugiau negu būtina. Šiek tiek sunkiau yra nenaudoti gamtai kenksmingų medžiagų. Gera, kai namuose yra šilta, jauku ir švaru. O jei ta švara dar ir nekenkia sveikatai ir gamtai? Šiandien apie tai kalbėjomės Svėdasų bibliotekoje, kur susipažinome su ekologiško valymo sistema Raypath International. Sužinojome, kad mokslininkų išrastas specialus mikropluoštas su nano sidabro technologija leidžia efektyviai valyti aplinką be jokių chemikalų, naudojant tik vandenį. Tuo įsitikinome švarindami bibliotekos erdves.

Laikykimės pagrindinių ekologinių principų – viską vartokime saikingai, rūšiuokime atliekas, nenaudokime gamtai kenksmingų medžiagų tam, kad išgrįstume ekologišką kelią savo vaikams ir ateities kartoms. Mažiau turėkime, bet būkime!

Svėdasų bibliotekininkė Inga Kilienė