Naujienos

Vaižgantas kaip Viešpaties diena

Sekmadienį, rugsėjo 8 dieną, Svėdasuose buvo švęsta beveik pamiršta Tautos šventė. Pasimeldus  bažnyčioje šventės dalyviai susibūrė prie buvusios klebonijos kur buvo pagerbtas tautos patriarchas dr. Jonas Basanavičius ir atidengta juodo granito lenta primenant jo viešnagę Svėdasuose.   Prisimintas tą dieną gimęs kan. Juozas Tumas-Vaižgantas.


Bibliotekos meno galerijoje  atverta Raimondo Guobio fotografijų paroda „Pragiedrulių stebuklas:  žemė ir žmonės“, kur ne vienas svėdasiškis gali išvysti pažįstamas vietas ir netgi save. Sutikta istorinių pasakojimų bei vaizdų knyga „Svajonių Lietuvos ženklai“. Knygoje prie  kiekvieno  pasakojimo tos vietovės nuotrauka, o knygelės pabaigoje autoriaus iliustracijos bei  keliaujantiems ir įdomybių ieškantiems – maršrutas po Anykščių rajoną „Svajonių respublikos ženklų beieškant“.

Menine kalba apie Vaižgantą kalbėję aktoriai Olita Dautartaitė ir Petras Venslovas  literatūriniu dviejų aktorių spektakliu „Vaižgantas kaip Viešpaties diena“ mus sugrąžino į tuos laikus ir tikrai pajutome Vaižgantišką dvasią. Šis spektaklis buvo Žaliojoje gyvenusio Vaižganto bičiulio Juozo Rimkaus palikuonių ir jų šeimų dovana svėdasiškiams. 

Jaukioje bibliotekoje dar valandėlę bendravome ragaudami medų iš Malaišių, Daujočių sūrį ir Žaliosios pyragą. Rimkai bibliotekai padovanojo dvi tarpukariu išleistas Vaižganto knygas, kad Svėdasų lobynas turtėtų.

Dalia Paulavičienė