Naujienos

Mačionių bibliotekos skaitytojų išvyka į Gečionis

Saulėtą liepos 25 d. ištikimiausi Mačionių bibliotekos skaitytojai vyko į Gečionių kaimą, įsikūrusį Skiemonių seniūnijoje, Anykščių rajone.

Kaimelyje išlikę kai kurie dvaro pastatai, tvenkinys, dalis parko. Gečionių dvaras, rašytiniuose šaltiniuose paminėtas 1596 metais, priklausė Gecevičių giminei. Kaimo vardas sudarytas prie asmenvardžio Gečas pridėjus priesagą -onys.

Po trumpos Gečionių kaimo istorijos pasivaišinome kvepiančia žolelių arbata pas Jadvygą, kuri šiltai mus priėmė savo sodyboje. Sodyboje netikėtai sulaukėme 93-jų metų senolio su dviračiu ir krepšiu prisirpusių slyvų. Nestygstanis senolis papokštavo, padainavo, pašoko „Trepsiuką“, palinkėjo visoms geros nuotaikos ir sveikatos.

Šią popietę kartu puikiai praleidome laiką ir ačiū Aldonai, kuri paskaitė Irenos Buivydaitės ištraukas iš knygos „Takas per jūrą“. Šios autorės knygos pasirinktos  neatsitiktinai – tai skaitomiausios  knygos ne tik vasarą, bet ir per visus metus.

Ačiū visoms už dalyvavimą, gerą nuotaiką, gerus žodžius. Ačiū už gerą orą, kurį paskui pakeitė šiltas grybų lietus. Sodybos šeimininkei ačiū už šiltą priėmimą. Atsidėkodami už svetingumą, padovanojome tris knygas, linkėdami jai sveikatos ir gražių saulėtų dienų.

Parengė Mačionių filialo bibliotekininkė Iveta Stankevičiūtė-Požėlienė