Naujienos

Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos I-osios laidos susitikimas po 70 metų

Ima ir nutinka labai brangūs susitikimai. Ima ir praskrieja 70 metų nuo mokyklos baigimo pradžios. O vis dar labai gera susitikti, kartu pabūti, pasijuokti, ašarą nubraukti.

Liepos 4-osios vidurdienį buvome be galo jaukaus ir šviesaus susitikimo liudininkais. Į biblioteką sugužėjo Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos I-osios laidos mokiniai. Iš dvidešimt septynių klasiokų likę dešimt, o į į susitikimą, lydimi artimųjų, atvyko penki: Birutė Girčytė-Baleišienė, Danguolė Rimkutė-Panavienė, Pranas Žvirblis, Juozapas Vaičius, Lionginas Dagys. Iš ekrano žvelgė senose fotografijose įamžinti jauni besišypsantys veidai, o bibliotekos meno galerijoje skambėjo muzika ir dainos. Būsima antrokėlė Mėta Kiliūtė pagrojo muzikinį kūrinėlį, o Irena Guobienė ir Genovaitė Martinonienė dainavo apie jaunystę, motutės laukimą, grįžimą namo, obelų baltumu besipuošiančius plaukus...

Mokytoja Birutė Girčytė-Baleišienė pasakojo, kad prieš 70 metų, išleistuvių dieną, visi atsisveikino prie Vaižganto paminklo ir išklydo į gyvenimo vėjuotus kelius. Tačiau visus jungė vienas pasiryžimas, vienas tikslas – tarnauti Lietuvai. Kiekvienas šio tikslo siekė skirtingai: kas darbu, kas mokslais, kas gerais poelgiais.

Muziejininkas, kraštotyrininkas Raimondas Guobis susirinkusiesiems pristatė bibliotekos meno galerijoje eksponuojamą parodą „Tapome Vaižganto deimančiukus“. Taip paveikslais visi kartu keliavome po Vaižganto kraštą, o vėliau „susipažinome“ su žymiausiais svėdasiškiais „Šimtmečio svėdasiškių galerijoje“.

Ateities žmonėms – vaikams – buvo palinkėta, net nuklydus į tolimiausias pasaulio šalis, visuomet prisiminti gimtinę, Svėdasų kraštą, vertinti istoriją, branginti prisiminimus ir nešti šviesą. Su ta šviesa keliaukime visi… per gyvenimą, į brangius ir prasmingus susitikimus.

Bibliotekininkė Inga Kilienė