Naujienos

Išgarsinęs Viešintų kraštą ir žmones

„Praėjus daugeliui metų, kai mūsų nebebus, vaikai ar vaikaičiai gal bus išsaugoję šią knygą ir pavartę supras, kaip miela prisiminti, kokie darbštūs, išradingi buvo mūsų tėvai ar seneliai ir kaip jie mylėjo grožį.“  
                                
Tautvilis Uža. „Viešintiškių sodybos“

Birželio 28 dieną Troškūnų miestelio bibliotekoje kraštotyrininkas, fotografas Tautvilis Uža skaitytojams pristatė jau šeštąją savo knygą „Viešintiškių sodybos“. Šios knygos pirmoje dalyje fotografijos sodybų Viešintų seniūnijoje, o antroje dalyje – viešintiškių, dabar gyvenančių kitose Lietuvos vietovėse. Tai prieš dešimtį metų išleistos pirmosios autoriaus knygos „Viešintiškių pražydinta žemė“ tęsinys.
 
Visą birželio mėnesį bibliotekoje buvo eksponuojama ir T. Užos fotografijų paroda „Gimtinė širdyje, fotografijose ir knygose“. Šiuo metu Panevėžyje gyvenantis T. Uža fotografuoja gimtojo Viešintų krašto gamtą, sodybas ir žmones.

Svečias labai šiltai ir nuoširdžiai bendravo su bibliotekos skaitytojais, pasakojo apie savo pomėgius, apie Viešintų kraštą ir čia gyvenančius žmones, dalijosi vaikystės prisiminimais.  

T. Uža Troškūnų bibliotekai  padovanojo penkias savo knygas, o mūsų skaitytojai palinkėjo autoriui, fotografui ir kraštotyrininkui energijos, kūrybinės sėkmės, naujų meniškų fotografijų, naujų knygų ir įdomių susitikimų.


Troškūnų bibliotekos informacija