Naujienos

Lyrika, satyra ir humoras

Paskutinę, šiltą ir saulėtą pavasario dieną mus ir mūsų skaitytojus aplankė garbus svečias, kraštietis Povilas Lapeikis. Poetas, publicistas gimė Surdegyje, mokėsi Surdegio septynmetėje, vidurinę mokyklą baigė Troškūnuose.


Mes pakvietėme, o poetas maloniai sutiko atvykti ir pristatyti 19-ąją, savo pačią naujausią knygą, kuri vadinasi „Veidrodžiai“. Šią knygą sudaro 67 eilėraščiai. Iš jų didžioji dalis –  satyra ir humoras. Eilėraščiai yra skiriami valstybės ir politikos veikėjams, žinomiems visuomenės atstovams. Knygoje rasime ir lyrinių autoriaus eilėraščių, kuriuose ryškiai atsispindi meilė gamtai, pagarba žmogui, mintys apie gyvenimo prasmę.

P. Lapeikis yra išleidęs 19 knygų, redagavo keturiolikos  autorių 18 knygų, vienas ir su kitais autoriais sudarė 6 leidinius.

1990 m. P. Lapeikiui suteiktas Nusipelniusio liaudies švietimo darbuotojo garbės vardas, 2005 m. – Meno kūrėjo statusas. Taip pat jis yra Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų ir Žurnalistų sąjungų bei Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos narys.

Kiekvieną naujai išleistą savo knygą autorius mielai atsiunčia ir padovanoja mūsų miestelio skaitytojams.  Mes, ne tik savo, bet ir visų skaitytojų vardu norime tarti nuoširdų „Ačiū“  už visas knygas, kurias noriai skaito visi, kam yra artima P. Lapeikio kūryba.

Atsisveikinome su poetu, tikėdamiesi susitikti, kai dienos šviesą išvys nauja, spaustuvės dažais kvepianti, 20-ji, jubiliejinė autoriaus knyga.


Troškūnų filialo bibliotekininkė Sigita Steponavičienė