Naujienos

Vaižganto skaitymai vaikams

Šiemet minimos kunigo, rašytojo, visuomenės veikėjo, lietuvybės puoselėtojo Juozo Tumo-Vaižganto 150-osios gimimo metinės. Kiekvieno mėnesio paskutinį šeštadienį Svėdasų bibliotekoje skaitome Vaižganto kūrybą.

O šiandien su Vaižganto knygelėmis keliavome į Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnaziją pas priešmokyklinukus.

Kalbėjomės apie Svėdasų gimnazijos pavadinimą, Vaižganto slapyvardžio reikšmę. Vaikams buvo papasakota apie Vaižgantą ir jo kūrybą.

Buvo pristatyta knygelė „Mikutis gamtininkas“, pasakojanti apie pasaulį: gyvulėlius, gyvūnėlius, vandenų gyventojus, vabzdžius, paukščius, gamtos reiškinius ir dėsnius, neprarandanti aktualumo ir šiandien.

Klausydami pasakojimo „Linas“, vaikai sužinojo apie vieną iš nuolatinių ir būtinų senovės lietuvių palydovų – augalą liną – ir jo  kelią nuo sėjos iki išaustos drobės. Mažomis rankytėmis mažieji tyrinėjo linų sėmenis, ragavo, skanavo. Smalsučiams labai patiko gliaudyti jau sunokusių linų burbuolytes ir ieškoti jose sėmenų. Patyrinėjome ir linų pluoštą, vaikams priminusį šiurkščius plaukus. Stebėjome trumpą filmuką apie lino kelią, o vėliau vaikučių laukė užduotis – sudėlioti lino kelio paveikslėlius eilės tvarka.

Skaitėme pasakojimus ir apie Mikučio gyvūnėlius: katytę ir šunelį. Kiek daug mažieji turėjo papasakoti apie savo augintinius! Spalvindami Mikučio gamtininko gyvūnėlius vaišinomės saldainiais su linų sėmenimis „Linas“.

O atsisveikindami, su pilnomis saujomis linų sėmenų, nutarėme, kad mes visi kaip Mikutis – gyvūnėlių mylėtojai ir gamtininkai!