Naujienos

„Lietuva skaito“ Traupio botanikos sode

Gegužės 7-ąją, Lietuvai minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Traupio bibliotekos jaunieji skaitytojai dalyvavo skaitymo skatinimo akcijoje „Lietuva skaito“.

Skaitymui pasirinkome netradicinę erdvę – mokyklos botanikos sodo vieną iš „Literatūrinių takų“. Ikimokyklinukai ir pradinukai, kartu su mokytojomis Gražina, Alyte ir Daiva, sutūpę po augalų žaluma, klausėsi  pasakojimo apie talentingą Anykščių krašto rašytoją Joną Biliūną. Lietuvių novelės klasikui   šiemet sukako 140 metų. Vaikai klausėsi pasakojimo apie  rašytojo gyvenimą ir kūrybą, „Laimės žiburio“ ant Liudiškių kalvos atsiradimą.  Garsiai skaitoma Jono Biliūno pasaka „Laimės žiburys“ nukėlė į senus laikus, kai, norėdami pasiekti laimę, žmonės lipo į tą kalną ir virto akmenimis, kol galų gale vienas drąsuolis pasiekė kalno viršūnę ir „atsirado tarp žmonių laimė…”

Garsiai skaitomas kūrinys  vertė vaikus pamąstyti apie drąsą ir narsumą, laimės troškimą.  Vaikai dalijosi mintimis, kaip jie supranta laimę ir priėjo išvadą, kad mažus laimės darbus jie gali daryti ir dabar: surinkti šiukšles, padėti mamai sutvarkyti kambarį, ar tiesiog nusišypsoti ir apsikabinti.

Pasamprotavę apie tai, ką išgirdo, vaikai botanikos sode ieškojo paslėptų užduočių apie knygą, skaitymą ir tai, ką šiandien išgirdo. Už teisingus atsakymus jų laukė saldieji prizai. Buvo apdovanoti mažieji bibliotekos lankytojai, per metus perskaitę daugiausiai knygų. „Geriausio skaitytojo 2019“  titulus ir prizus pelnė Agnė Ramanauskaitė, Pijus Keraitis ir Giedrius Ramanauskas.