Naujienos

Protų mūšis „Aš ir internetas“ Svėdasuose

2019 m. kovo 25–31 d. visoje Europoje vyksta kasmetinė akcija „Skaitmeninė savaitė“ skatinanti naudotis informacinėmis ryšio technologijomis ir ugdyti skaitmeninį raštingumą.


Svėdasų biblioteka, bendradarbiaudama su asociacija „Svėdasų bendruomenė“, kovo 29 dieną Svėdasų J. Tumo-Vaižganto gimnazijoje surengė protų mūšį „Aš ir internetas“.

Protų mūšyje dalyvavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Joanos Gutmanienės auklėtiniai septintokai. Protmūšis yra komandinis žaidimas. Tad mokiniai pirmiausia traukė burtus. Taip paaiškėjo, kokioms komandoms jie atstovaus: žaliajai ar raudonajai. Svėdasų bendruomenės pirmininkas ir Svėdasų bibliotekininkė pateikė projekto „Prisijungusi Lietuva“ parengtus klausimus, kurie buvo rodomi projektoriaus ekrane. Protų mūšis buvo suskirstytas į 6 turus: “Saugumas“, „Statistika“, „Trumpiniai“, „Faktai“ , „Vaizdai“, „Internetas Lietuvoje“. Komandų jėgos buvo labai panašios. Po 5-ojo turo, rezultatas buvo lygus: 18:18. Įveikus 6-ąjį finalinį turą ir sudarius žodžių grandinėles, žalioji komanda rezultatu 23:20 išsiveržė į priekį ir laimėjo protmūšį. Visi buvo apdovanoti prizais.

Dalyviai daugiau sužinojo apie internetą: kaip ir kada jis atsirado pasaulyje bei Lietuvoje, kaip juo saugiai naudotis. Išgirdo įdomių faktų apie pirmąjį kompiuterį, telefoną, robotą humanoidą Sofija. Buvo įdomu pasitikrinti jau turimas žinias ir įgyti naujų.

Inga Kilienė