Naujienos

Edukacinis užsiėmimas Svėdasuose „Skaitau ir mokausi kitaip“

2019 m. kovo 25–31 d. visoje Europoje vyksta kasmetinė akcija „Skaitmeninė savaitė“, skatinanti naudotis informacinėmis ryšio technologijomis ir ugdyti skaitmeninį raštingumą. Šių metų „Skaitmeninės savaitės“ tema – skaitmeninės technologijos ugdymui.

Siekiant supažindinti vaikus su interaktyviomis knygelėmis, žurnalais bei edukacinėmis programėlėmis, buvo aplankyti Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos priešmokyklinio ugdymo skyriaus vaikučiai.

Susitikimo metu naudojomės projekto „Prisijungusi Lietuva“ veikloms gautomis planšetėmis. Smagu buvo stebėti „atgyjančius“ gyvūnus ir gamtą Selemono Paltanavičiaus knygoje „Gamtos metų ratas“, žurnalo „Laimiukas“ puslapiuose ieškoti raudonos kepurėlės, kuri pažymi interaktyvųjį puslapį.

Klausėmės įvairių instrumentų garsų ir „kūrėme“ savo koncertą. Į susitikimą užsuko ir gimnazijos logopedė metodininkė Raimonda Kirvėlienė. Kartu išbandėme lietuvišką mokomąją programėlę „Nemokamas kalbos ugdymas 4–7 m“. Vaikučiai turėjo sudėlioti paveikslėlius eilės tvarka, o paskui pagal juos sukurti pasakojimą. Sudėlioti paveikslėlius buvo lengviau, nei kurti pasakojimą.

Taip pat išbandėme užsienio kūrėjų mokomąsias programėles atminties ir pastabumo ugdymui. Vaikučiai pastebėjo, kad kai kurias užduotėles atlieka klasėje „paprastuoju“ būdu ir pasidžiaugė, kad labai smagu pabandyti jas atlikti planšetėmis.

Ačiū mokytojai metodininkei Nijolei Braukylienei už šiltą priėmimą ir nuolatinį bendradarbiavimą.

Ačiū vaikučiams už smalsias noseles ir atviras širdeles!


Inga Kilienė