Naujienos

Ką mena mūsų kaimai? Paroda Traupio bibliotekoje

„Lietuvos vietovardžiai – tai atminties ir kalbos lobynas, o kartu – mūsų protėvių kūrybingumo išraiška. Praturtinkime savo dabartį, juos įamžindami ir prakalbindami naujai“, – sako kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

Siekiant išsaugoti senųjų vietovardžių atminimą, Seimo nutarimu 2019-ieji yra paskelbti Vietovardžių metais.

Lietuvos pavadinimas kildinimas nuo Lietavos upelio, tekančio per Upninkų seniūniją ir įtekančio į Nerį, pavadinimo. Traupio vardas kilęs iš trijų upių santakos – Tri – upis, ką pasakytų bemaž kiekvienas traupietis.  O kaip atsirado Laukagalių, Vičiūnų, Papartynės, Žaliosios, Nevėžnykų pavadinimai?

Kaimų pavadinimų kilmę ir jų istorijas galima sužinoti užsukus į Traupio biblioteką ir susipažinus su eksponuojama  paroda „Ką mena mūsų kaimai?“.

Senųjų vietovardžių atminimas  išsaugotas „Kaimų istorijose“, surašytose dar 2001 metais. Darbą tuomet parengė bibliotekininkė Ramunė Musteikienė, talkinant buvusiai mokytojai Onai Janulytei ir mokytojai Olgai Paškevičienei su kraštotyros būrelio nariais. 109 psl. aplanke – 36 Traupio seniūnijos kaimų istorijos, kraštotyrininko Jono Lukšės parengtas Traupio parapijos gyvenviečių sąrašas nuo 1889 m. iki 2001 m., 1995 m. laikraštis  „Žiburys“, skirtas Traupio parapijos 480-mečiui,  straipsnių apie Traupio seniūnijos kaimus rajono spaudoje fotokopijos, fotonuotraukos, informaciją apie išnykusius kaimus pateikusių asmenų sąrašas.

Parodoje – Anykščių rajono gyvenamųjų vietovių enciklopedinis žinynas, G. Stankevičiaus poema „Vičiūnai“, informacinis leidinys „Traupis“, Traupio seniūnijos kaimų ir išnykusių kaimų pavadinimų sąrašai.

Užsukite į biblioteką ir susipažinkite su Traupio krašto istorijos palikimo dalimi.


Traupio bibliotekos informacija