Naujienos

Gyvenimas, paskirtas gamtai ir žmogui

Tokiu devizu vedini rašytoja, labdaros bei paramos fondo „Baltasis balandis“ įkūrėja ir pirmininkė Aldona Dudonytė-Širvinskienė  kartu su pedagogu biologu, gamtininku, politiku, dukart Anykščių vicemeru ir meru, beje, 2019 m. rinkimuose vienu iš dviejų kandidatų į rajono merus Sigučiu Obelevičiumi  pakvietė andrioniškiečius į naujausios A. Širvinskienės knygos „Toks pašaukimas. Gamtai ir žmonėms“  sutiktuves Andrioniškio bibliotekoje.


Ši knyga – tai tikras žinynas, paruoštas kvalifikuoto, sumanaus gamtos bei jos turtų puoselėjimui pasišventusio gamtininko ir talentingos rašytojos bendras darbas.

Knyga gausiai iliustruota fotografijomis, rasime biografinių žinių apie S. Obelevičių, gausu medžiagos apie vaistinius augalus.  Ypač daug dėmesio skirta visą gamtininko laisvalaikį pasiglemžiančiam Traupio botanikos sodui, kuriame auga apie 10000 rūšių augalų.

Sodas išaugo iš kelių arų mokyklinio daržo (vienintelio respublikoje) į 4 ha užimantį botanikos sodą, kuriame auga tokios augalų rūšys, kurių nerasime ne tik Baltijos šalyse (čia yra tokia vienintelė vandens augalų kolekcija), bet ir Europoje. Žinyne gausu žymių Lietuvos žmonių pasisakymų apie gamtininką, pateikti paties S. Obelevičiaus rašytų straipsnių ir straipsnių apie jį sąrašai.

Visus, neabejingus gamtai, jos išsaugojimui rekomenduoju įsigyti šį vertingą leidinį ir aplankyti  Traupio Botanikos sodą.

Pavasaris jau čia pat, o pavasarį Traupyje labai gražu...


Antanas Žvikas, bibliotekininkas