Naujienos

Protmūšis „Lietuva. Anykščiai. Traupis“

Traupio pagrindinėje mokykloje vyko protmūšis  „Lietuva, Anykščiai, Traupis“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės  atkūrimo dienai paminėti. Pasitikrinti Lietuvos istorijos žinias susirinko ne tik vyresniųjų klasių moksleiviai, mokytojai, bet ir mokinių tėvai, bendruomenės nariai.  

Protmūšio dalyviams išsitraukus savo spalvą, susidarė  4 komandos po 8 dalyvius.

Klausimai, kuriuos parengė istorijos mokytojas Darius Mažeikis ir bibliotekininkė Ramunė Musteikienė, vertė pasukti galvas. Bet bijoti nebuvo ko: mokiniai drąsiau jautėsi komandoje turėdami mokytoją ar vieną iš tėvų,  o tėvams prisiminti, ką jie kadaise mokėsi mokykloje, irgi buvo įdomu.

Pasitardami, pasiginčydami, protmūšio  dalyviai „išlukšteno“ 30 klausimų.  Sunkiausiai sekėsi atsakyti į klausimus kategorijoje „Lietuva“,  o lengviausia buvo pažinti  Anykščius ir Traupį. „ Koks žymus kraštietis slėpėsi po slapyvardžiais „Metraštininkas“, „Sėlis“, „Kazys Pūkas“; kokios trys upės suteka į Nevėžį; kas vadovavo Traupio bažnytiniam chorui, dalyvavusiam 1924, 1928 ir 1930 m. dainų šventėse? “, į šiuos klausimus nebuvo sunku atsakyti. O štai, kiek šiuo metu Traupio botanikos sode yra augalų rūšių, teisingai atsakė tik viena komanda. Bet nenuostabu, juk  botanikos sodo augalų skaičius  didėja dienomis. Pasiteiravus  botanikos sodo šeimininko  Sigučio Obelevičiaus,  jis patikslino, kad  šiuo metu sode yra maždaug  10 tūkstančių augalų rūšių.

Susumavus rezultatus, nugalėjo komanda „Aukseliai“, antrąją vietą pelnė „Mėlynieji“, trečioji atiteko „Teletabiams“. „Agurkėliai“ liko paskutiniai, bet nusiminti nebuvo ko, nes pralaimėjusių nebuvo, kadangi visi protmūšio dalyviai praturtino savo istorijos žinias, džiaugėsi bendryste  bei mėgavosi  mokyklos direktorės Janinos Palikevičienės įsteigtais saldžiaisiais prizais.


Traupio bibliotekos informacija