Naujienos

Kovo 8-ąją pasveikintos moterys ir lietuvių kalbos mylėtojai

Kovo 8-oji Traupio pagrindinėje mokykloje prasidėjo sveikinimais.  Moteris Tarptautinės moters dienos proga sveikino mokytojai Sigutis Obelevičius ir Erikas Dobrovolskis įteikę po tulpės žiedą, o po valandėlės  visus, mylinčius lietuvių kalbą, kurie  susirinko į biblioteką  rašyti Nacionalinį diktantą, sveikino bibliotekininkė Ramunė Musteikienė.


Pasitikrinti lietuvių kalbos žinias į biblioteką susirinko 13 dalyvių, iš jų – 9 moksleiviai. Dalyviai rašė Dovilės Filmanavičiūtės tekstą „Odė moterystei“.  „Tegul tas tekstas būna mano žinutė jums. Šlovinkit moterį. Neaprėpiamą galybę ir stiprybę. Jos vaikai – visas pasaulis. Ir tegul būna ji pašlovinta ne tik šiandien“, – feisbuke apie savo tekstą rašė D. Filmanavičiūtė.

Tekstas rašantiesiems pasirodė įdomus, su rašybos „perliukais“. „Diktantas gramatiškai nebuvo sunkus, bet skyryba gana sudėtinga“, –  kalbėjo viena iš diktanto dalyvių.

Po diktanto konkurso dalyviai neskubėjo skirstytis. Vaišindamiesi   arbata ir bibliotekininkės iškeptais žagarėliais,  aptarė diktanto tekstą, rašybos sunkumus ir džiaugėsi galėję sudalyvauti lietuvių kalbos šventėje – diktanto rašyme.

Traupio bibliotekos informacija