Naujienos

Atraskim rašytoją Bronę Buivydaitę (1895-1984)...

Sekmadienį (vasario 10 d.)  iš dangaus krintant didžiulėms snaigėms, Svėdasų bibliotekos Meno galerijoje, Aušrinė Neniškytė daina apie paukščius pradėjo renginį  skirtą naujai pažinti Bronę Buivydaitę.


A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus atstovai:  Antanas  Verbickas (direktorius) kalbėjo apie Bronę Buivydaitę tarp Anykščių ir Panevėžio vakar ir šiandien bei bibliotekai padovanojo B. Buivydaitės eilėraščių knygą „Anykščių baladės“ išleistą 1930 metais,  o Alma Ambraškaitė (Rašytojų memorialinio skyriaus vedėja) papasakojo apie rašytojos  vaikystę, tėvelius ir trumpą laikotarpį praleistą gimtinėje  Svėdasuose.  

AKC Svėdasų skyriaus meno mėgėjų kolektyvo narės Irena Guobienė ir Genovaitė Martinonienė sudainavo keletą Svėdasų krašto liaudies dainų.

Viešnia iš Panevėžio Lionė Lapinskienė, redaktorė ir knygų leidėja, (Komunikacijos centras „Kalba. Knyga. Kūryba“) pristatė naujai išleistas Bronės Buivydaitės eilėraščių knygas: „Vėl“ – tai 50 geriausių 1919-1939 m. sukurtų eilėraščių rinktinė, bei  „Paukščiai vėtroje“ – autorės sudarytas 1940-1956 m. sukurtų eilėraščių rinkinys iš archyvo. Taip pat pirmą Lietuvių literatūros romaną išleistą 1934 m. „Atversti lapai“ apie mokyklos gyvenimą kuris, pasirodo, aktualus ir šiai dienai.

Panevėžio kolegijos bibliotekos vedėja Vilija Raubienė kalbėjo apie Bronę Buivydaitę Panevėžio mokytojų seminarijoje.

Labai malonu buvo klausytis panevėžietės  aktorės Gražinos Urbonavičiūtės skaitomų Bronės Buivydaitės eilių ir romano ištraukos.

Išklausę įdomių pasakojimų  Iš naujo atradom ir pažinom savo kraštietę rašytoją, o įsigiję naujai išleistų knygų mėgausimės skaitymo malonumu.

Bibliotekininkė Dalia Paulavičienė