Naujienos

Mokymai Staškūniškio bibliotekoje

Staškūniškio bibliotekoje vyko mokymai  „Skaitmeninis raštingumas, kaip naudotis išmaniaisiais telefonais.“ Juos iniciavo Viešoji įstaiga „Nacionalinis socialinės integracijos institutas“.

Projektas – „Žmogus – žmogui“. Projekto esmė – kompiuterinių žinių įtvirtinimas ir naudojimosi elektroninėmis paslaugomis mokymas gyventojams nuo 55 m. iki pensijinio amžiaus.

Mokymas truko 3 dienas (12 akad. val. trukmės) kuriuose  galėjo dalyvauti visi norintys, kurie buvo nors šiek tiek susipažinę su  naudojimosi kompiuteriu pradmenimis kompiuterio sandara, elektroninio pašto pagrindais ar visai nesinaudoję kompiuteriu.

Buvo supažindinta su grėsmėmis internete, suteikta nemažai žinių kaip naudotis elektroninėmis paslaugomis. Mokymuose buvo supažindinta su elektroninėmis paslaugų grupėmis: e sveikata,  sodra, darbo biržos teikiamomis e. paslaugomis. Mokėmės užsiregistruoti pas savo šeimos gydytoją. Sudomino duomenys apie senatvės pensiją, kaip surasti ir pateikti nedarbingumo pašalpai skirtą prašymą internetu. 

Vyko mokymai kaip naudotis išmaniaisiais telefonais. Kaip susikurti elektroninį paštą, kaip  įkelti paveiksliuką, kaip išsiųsti. Mokymais visi buvo patenkinti, įgijo daug žinių.
Mokymų dėstytoja Rasa Stuglienė.

Staškūniškio bibliotekininkė Gražina Adomavičiūtė