Naujienos

Parodos „Nuspalvintas pasaulis“ atidarymas


Sausio 6 dieną, po Trijų Karalių šventinių pamaldų, Svėdasų Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje, į bibliotekos Meno galeriją sugužėjo didelis pulkas žmonių. Buvo atverta Raimondo Guobio meninių žemėlapių paroda „Nuspalvintas pasaulis. Anykščių kraštas meniniuose žemėlapiuose.“

Eksponuojamuose penkiolikoje paveikslų-žemėlapių, pieštų juodu geliniu bei spalvotais akvareliniais pieštukais, pavaizduotos beveik visos Anykščių rajono parapijos ir aplink Butėnus  šalia Šventosios esantis Dausuvos pasaulis.

Raimondas Guobis kraštiečius ir svečius pasitiko džiugia žinia, jog prasideda 2019-ųjų – didžiojo svėdasiškio, kan. Juozo Tumo-Vaižganto metų kultūrinis sezonas Svėdasuose ir perskaitė ištrauką iš Vaižganto raštų apie Tris Karalius.  Toliau menininkas pasinėrė į smagų pasakojimą, jo kaip piešėjo nuotykį, kuris vainikuotas labai spalvingais, tiesiog linksmais, svarbiausiais krašto simboliais apkaišytais, užrašais patikslintais paveikslais. Raimondas prasitarė, jog prieš pora metų sugrįžo vaikystėje svaiginęs noras piešti ir tada krašto istoriją ėmėsi populiarinti piešiniais ir meniniais žemėlapiais, nors jau daugiau nei tris dešimtmečius gyvena krašto istorijos reikalais, stengdamasis ją pažinti ir skleisti rašydamas knygas, straipsnius, vesdamas ekskursijas.

Ši paroda – puiki ekskursija po Anykščių kraštą, kur įamžinti svarbiausi objektai, bažnyčių bokštai, įdomesni pastatai, koplytstulpiai, kryžiai, herbai, sentencijos, pažymėti daugeliui jau pamiršti ar net nežinomi vietovardžiai. Tad lankytojai dar ilgai stoviniavo  ties vienu ar kitu žemėlapiu akylai nagrinėdami pažįstamas ir nepažįstamas vietoves.

Pasak Raimondo „Žemėlapiai – tikriausias papuošalas namams, mat jie ir spalvingi, ir informatyvūs, tarsi ir vieną ar kitą vietelę aplankyti kviečia. Juk viena ar kita vieta pažymėta ne šiaip sau, ji įdomi, svarbi istoriškai, tapybiška. O jeigu dar tokių žemėlapių atlasą išleidus... Tai gražumas, tai dovana neįkainojama ne vienam vietiniam ir kraštą lankančiam svečiui būtų.“

Labai norisi palinkėti, kad Raimondo svajonė virstų realybe ir mes tokią dovaną galėtume turėti savo bibliotekoje.

Bibliotekininkė Dalia Paulavičienė