Naujienos

Mažais žingsneliais link knygelės

Sausio 10-osios  rytmetį į biblioteką sugužėjo Traupio pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai kartu su mokytoja Gražina. Bibliotekininkė Ramunė vedė netradicinę pamokėlę „Mažais žingsneliais link knygelės“.


Mažieji bibliotekos lankytojai susipažino su biblioteka, joje esančiomis knygelėmis, skaitymo taisyklėmis ir knygų įdomybėmis: išvydo didžiausią ir mažiausią bibliotekos knygas, vartė  grojančias, žaidimų, interaktyvias, knygas su 3D vaizdu. Labiausiai vaikus suintrigavo interaktyvi  S. Paltanavičiaus knyga „Gamtos metų ratas“ su papildyta realybe. Išmaniojo telefono pagalba knygoje vaikai išvydo garsus ir atgyjančius personažus: antytes, žaltį, voverę, briedį, augalus.

Susipažinę su netradicinėmis knygelėmis, vaikai klausėsi bibliotekininkės pasakojimo iš ko gi susideda knyga? Mažieji ir patys daug žinojo, kad knygelė turi savo drabužį – viršelius, kad paveikslėliai vadinami iliustracijomis, kad kiekviena knygelė turi savo vietą knygų lentynoje.

Smagiausia dalis vaikams buvo patiems pasigaminti knygelę. Dirbome, lankstėme, rišome. Gimė penkios knygelės „Abėcėlė“. Jų autoriais tapo Mykolas, Patricija, Evelina, Arnas ir Adas. Mykolas džiaugėsi, kad vakare prieš miegą galės skaityti savo parašytą knygą.Traupio bibliotekos informacija