Naujienos

Bibliotekos elektroninės paslaugos: knygų užsakymas, rezervavimas ir savitarna

Informacija skaitytojams

Knygas užsakyti galima atėjus į biblioteką, telefonu ir internetu.

 

 

 

Kompiuterio ar išmaniojo įtaiso naršyklėje susiraskite
 www.anyksciuvb.lt - elektroninis katalogas - paieška.


Jei jus domina konkreti knyga ir turite skaitytojo pažymėjimą, galite ją užsisakyti.

Kaip atlikti užsakymą: reikia kataloge užsiregistruoti langelyje  „Registracija“.

Prisijungimas – skaitytojo pažymėjimo numeris, o slaptažodis - jūsų pavardė lietuviškais rašmenimis.

Paspaudę „Užsakyti“, langelyje „Užsakymo data" pasirinkite pageidaujamą datą. Skiltyje „Egzempliorių duomenys" pamatysite, kokiuose bibliotekos fonduose yra Jus dominantis dokumentas. Užsakyti knygą reikėtų iš Abonemento arba Saugyklos fondų. Pažymėkite iš kurio fondo norėtumėte gauti leidinį. Spauskite "Užsakyti", jei užsakymas priimtas, pateikiamas sąrašas „Užsakyti dokumentai", kuriame galite pasitikrinti, ar dokumentas tikrai užsakytas. Atėjus į biblioteką ir pateikus skaitytojo pažymėjimą, knyga bus išduota.

Jei laisvų egzempliorių nėra, leidinį galima rezervuoti, pasirenkant datą iki kada Jums aktualu. Pranešimą, kad knygą jau galima pasiimti, gausite į Jūsų nurodytą elektroninį paštą.

Naudojimosi leidiniais terminą galima pratęsti trimis būdais (išskyrus atvejus, kai leidiniai yra labai paklausūs) atėjus į biblioteką, telefonu arba el. paštu kreipiantis į tą skyrių, kuris leidinį paskolino. O jeigu dar nepasibaigęs naudojimosi leidiniais terminas, prasitęsti jį galite ir internetu bibliotekos elektroniniame kataloge.

Dar viena funkcija – automatinė informavimo paslauga, siunčianti skaitytojams  priminimus apie dokumentų grąžinimo termino pabaigą.

Priminimų ir raginimų periodiškumas: likus trims dienos iki termino pabaigos, priminimai į el. paštą siunčiami tris kartus. Prasitęsti galima paskutinę grąžinimo dieną. Jei pamiršote tą padaryti, dar kelis kartus gausite automatinį raginimą. Tokiu atveju patys prasitęsti negalėsite, reikės kreiptis į bibliotekininkus.

Skubantiems ir taupantiems laiką siūlome savitarną - Vartotojų aptarnavimo skyriuje veikia savitarnos sistema, kur galima patiems automatiškai grąžinti ir pasiimti knygas.

Jei norite tik grąžinti knygas, neužsukdami į biblioteką, bet kuriuo paros metu galite įdėti juos į dokumentų grąžinimo savitarnos įrenginį prie bibliotekos.

Daugiau inf.:
http://www.anyksciuvb.lt/lt/patarimai-skaitytojams

Vartotojų aptarnavimo ir informacijos skyriaus vedėja
Vyta Budavičienė
838150784
El. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.