Naujienos

Mano mylimiausias knygos personažas

„Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės, kaip knyga. Pamatykime džiaugsmą vaiko akyse, kai jis perskaito pirmąjį žodį ir į rankas pasiima pirmąją knygutę.”

  
(Astrida Lindgren)

Birželio 26-ąją dieną į Surdegio biblioteką rinkosi vaikučiai. Vyko renginėlis „Mano mylimiausias personažas“. Buvo surengta perskaitytų knygų paroda. Vaikams patinka ne tik skaityti, bet ir vaidinti.

Nužvelgę knygų parodą jie prisiminė perskaitytas knygas, pasakas, dalinosi džiaugsmais, bei įspūdžiais iš perskaitytų knygų, aptarė ir diskutavo, kurios knygelės ar pasakos personažas buvo įspūdingiausias, ryškiausias, įsimintiniausias.

Skaitomiausios knygos A. Lindgren „Pepė Ilgakojinė“, Knister „Ragana Lilė ir cirko kerai“, „Ragana Lilė apverčia mokyklą“, A. Tolstojaus „Auksinis raktelis, arba Buratino nuotykiai“  ir kitos pasakos.

Kiekviena knyga – vaikui atskira istorija, kiekvienas pamėgtas personažas – įsivaizduojamas savaip.

Baigdama popietę, bibliotekininkė palinkėjo: „Sėkime mažųjų širdyse meilės knygai sėklą, kad užaugę jos vaisiai džiugintų ir maloniai stebintų“.
Vaikai neskubėjo skirstytis į namus. Jie skaitė knygeles, bendravo, klausėsi pasakojimų apie dar neskaitytų knygų pagrindinius herojus.

Surdegio bibliotekininkė Janina Uzdrienė