Naujienos

Knygos „Metalo skulptorius Jonas Žukas“ pristatymas

„Kovo 9 dieną Andrioniškyje vyko knygos „Metalo skulptorius Jonas Žukas“ pristatymas ir jo darbų paroda. Taip pat renginio metu buvo eksponuojami  ir Vidos Grikėnienės austi gaminiai.

Renginys buvo pradėtas sveikinimu su artėjančiu pavasariu ir Danutės Žiukienės nuostabiu dainos skambesiu. Cituojant Tomo Mano žodžius buvo pristatyti du menininkai – Vida Grikėnienė ir Jonas Žukas. Vida ir Jonas – meno žmonės, abu gyvenantys Mikieriuose, abu apsupti nuostabios gamtos. Vienas valdo metalą, o kitam paklūsta siūlai.

Vida Grikėnienė trumpai papasakojo apie savo užsiėmimą, perspektyvas. Likome sužavėti jos austomis lovatiesėmis.

Minėdami ir kartu sveikindami metalo skulptorių, medalininką, muzikantą Joną Žuką, labai džiaugiamės, kad jis svarbus, reikalingas ir mylimas yra Andrioniškyje, Anykščiuose ir visoje Lietuvoje. Visi didžiavomės, kad čia tarp mūsų yra vienas talentingiausių ir ryškiausių Lietuvos ir Europos metalo meistras, sukūręs daug metalo darbų mūsų kraštui ir užsienio nusipelniusiems žmonėms.

Su  Jono  biografija mus supažindino Laima Žiukienė – Andrioniškio gyventoja, o Anykščių menų centro direktoriaus pavaduotoja  Rita Babelienė ir Koplyčios kuratorė Jolita Karalienė pristatė kartu su Jonu  išleistą albumą „Metalo skulptorius Jonas Žiukas“.

Pakalbinome ir Joną, kuris kantriai atsakinėjo į mūsų užduotus klausimus.

Vida Grikėnienė mums išsitarė, kad pirmą kartą gavusi tiek gėlių, o Jonas nekantravo sveikinimų gėles nunešti savo brangiausiam žmogui – žmonai, kuri ilsisi Šilagalių kapinėse.

Po renginio, besivaišinant aštria sriuba, vis dar nesibaigė diskusijos.

Už pagalbą  rengiant šios knygos pristatymą  noriu padėkoti Anykščių menų centro direktoriui Tomui Tuskeniui , direktoriaus pavaduotojai  Ritai Babelienei  ir Koplyčios kuratorei Jolitai Karalienei, Andrioniškio kultūros namų vadovei Daivai Kruopienei, ir meno vadovui Vytautui Žiukui su žmona Danute.

Daiva Šišlienė