Naujienos

Padėkos šventė Staškūniškio bibliotekoje

Praėjusio šeštadienio popietę į Staškūniškio kaimo biblioteką rinkosi bendruomenės nariai ir kviestiniai svečiai, kurie prisidėjo prie bibliotekos fondų atstatymo. Dabar bibliotekoje per 270 aktyvių skaitytojų gali rasti daugiau nei tris su puse tūkstančio įvairiausio turinio ir žanro knygų. Bibliotekos vedėja Gražina Adomavičiūtė su džiaugsmu pasitiko kiekvieną atėjusįjį ir aprodė atsinaujinusius fondus bei atremontuotas patalpas.

Šventinį renginį pradėjo mažieji skaitytojai, kurie pasakojo apie savo mėgstamiausias knygeles, kuriose daug įdomių istorijų ir „gyvena“ daug spalvotų paveikslėlių. Su vaikais bendravo ir iš Anykščių viešosios bibliotekos atvykęs katinukas Pukis Kutulis, kuris išsiaiškino, kad vienos skaitomiausių knygelių yra apie visų vaikų pamiltą Kakę Makę.

Bibliotekos vedėja Gražina dėkojo visiems, paaukojusiems knygas bibliotekos fondui.

„Staškūniškio bendruomenės namuose kilęs gaisras 2015 m. gruodyje pasiglemžė visą bibliotekos turtą ir suniokojo patalpas. Jau sekančių metų vasario pradžioje Pasaulio anykštėnai iniciavo akciją „Padovanok knygą Staškūniškio bibliotekai“. Tuokart buvo surinkta 1077 egzemplioriai spaudinių ir padovanoti bibliotekai. Vilniuje gyvenanti anykštėnė Rasa Pajarskienė visomis prieinamomis viešinimo priemonėmis išplatino žinią apie mūsų bėdą. Vilniaus anykštėnai sunešė begalę knygų, kurias į Anykščius atvežė Rolandas Tuskenis.

Tuometinio premjero Algirdo Butkevičiau patarėja Auksė Kontrimienė bibliotekai atvežė per 2300 suriktų knygų. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos direktorius Renaldas Gudauskas atvežė 1324 knygas. Lietuvos bibliotekininkų draugija gamino rankdarbius, organizavo aukcionus ir surinko 1000 eurų, kuriuos paaukojo mūsų bibliotekai. Neliko abejingi ir anykštėnai. Knygas dovanojo rašytojas Rimantas Povilas Vanagas, signatarė Irena Andrukaitienė, Rita Babelienė, Almyra Sabaliauskaitė, Žilvinas Pranas Smalskas, Judita Skačkauskienė, Jolanta Kesylienė Artūras Šajevičius ir daugelis kitų, visų net neįmanoma suminėti. Dosnūs buvo ir Kauno anykštėnai – Tomas Ladiga, Vera Vasiljeva, Romas Pačinskas. O kiek anykštėnų atnešė knygų į „vieną langelį“ Savivaldybėje net neprisistatydami, o sakydami, kad knygas skiria sudegusiai bibliotekai. Negaliu nepaminėti ir pačių artimiausių geradarių – Staškūniškio, Kurklių ir II Kurklių bendruomenių narių. Visi stengėsi, kad biblioteka vėl taptų šviesos ir jaukumo židiniu mūsų gyvenvietėje. Kol vyko bibliotekos patalpų remonto darbai, mes buvome prisiglaudę bendruomenės patalpose. Ačiū visiems už pagalbą, už palaikymą, už dovanotas knygas“, - su dėkingumu balse kalbėjo bibliotekos vedėja.

Bibliotekininkė Gražina, teikdama asmenines padėkas, pasakė daugelio širdis suvirpinusius žodžius: „Paduokime vieni kitiems ranką, kad širdys sušiltų, pabūkime šią trumpą valandėlę visi kartu ir patys su savimi. Kada likimas atsuko mums nugarą, Dievas atsiuntė jus. Su didžiuliu dėkingumu tariu nuoširdų ačiū visiems. Tariu ačiū už tai, kad tik jūsų dėka Staškūniškio bibliotekos durys neužsidarė. Juk knyga – didžiausius žinių lobynus atrakinantis raktas, o skaitymas – širdies ir proto kelionė po pasaulį. Ačiū, kad nugalėjo jūsų gerumas“.
Į šventinį renginį atvažiavę kviestiniai svečiai neatvyko be dovanų, visi buvo išradingi. Biblioteką ir jos fondus pašventino parapijos klebonas Nerijus Vyšniauskas, o Kurklių seniūnas Algimantas Jurkus padovanojo Kurklių miestelio herbą. Su dovanomis atvyko ir Gražinos kolegės, rajono skyrių bibliotekininkės, bei Anykščių bibliotekos kolektyvas. Išsekus gražiems žodžiams ir kolektyviai nusprendus, kad „kartais praradimų kelias mažais takeliais atveda daug naujų draugų“, prasidėjo linksmoji dalis – koncertas. Bene valandą visus linksmino Šerių kaimo bendruomenės ansamblis „Tetervė“ (vad. Daiva Bakšienė).

Dalina RUPINSKIENĖ
silelis.res.lt