Naujienos

„Kiekviena diena – tartum visas gyvenimas“

Šie žodžiai, pasakyti A. Lindgren  knygos „Mes Varnų saloje“ herojaus lūpomis, geriausiai atspindi Šiaurės salų gyventojų mąstymą ir gyvenimo būdą.

„Tai reiškia, jog reikia gyventi šią dieną, lyg ją vieną teturėtum. Reikia išnaudoti kiekvieną akimirką ir jausti, jog iš tiesų gyveni“ – dar plačiau paaiškino knygos herojus Melkeris savo pasakytą mintį. Šios minties vedami ir gyvenome Šiaurės šalių bibliotekų savaitę, kuri kiekvienais metais, lapkričio vidury, pakviečia sugrįžti prie šiaurietiško pasakojimo žvakių šviesoje. Jis magiškas, savitas ir viliojantis. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė tuo ir yra ypatinga, kad leidžia mums pakeliauti po Šiaurės šalis, susipažinti su jų literatūra, daugiau pasidomėti šių šalių unikalumu.

 Rubikių biblioteka šiemet įsijungė į Šiaurės šalių bibliotekų savaitės dalyvių gretas jau 10-ąjį kartą.

Šių metų paskelbta tema – Šiaurės salos. Ypatingas dėmesys skiriamas Suomijai, mininčiai 100-ąsias nepriklausomybės metines. Todėl ir garsiniams skaitymams buvo siūlomi suomių autorių tekstai. Žvakių šviesoje garsiai skaitėme ištrauką iš suomių rašytojos M. Turščianinof romano„Maresė“. Jaunos būsimos vienuolės-novicijos lūpomis pasakojama apie Menos saloje įsikūrusio vienuolyno gyvenimą. Labai sudomino vienuolių užsiėmimas rinkti kraujines sraiges ir iš jų išgauti raudonus dažus, taip reikalingus karalių ir kitų turtingųjų apdarams puošti. Tokiu būdu  vienuolės uždirbdavo sidabrą, kad galėtų padėti palikusioms vienuolyną  novicijoms steigti ligonines, mokyklas. Yra šiame pasakojime ir magijos, kuri neatsiejama salos gyvenimo dalis.

Kitas savaitės dienas skaitėme ištrauką iš A. Lindgren knygos „Mes Varnų saloje“, kuri atskleidė stiprų saliečių  bendrystės jausmą, kurio neužgožia vėjai ir perkūnijos. Savaitę užbaigė bibliotekos skaitytojo Stasio įspūdžiai ir nuotraukos iš  kelionės po Islandiją – atšiaurią, vėjuotą ir ypatingo grožio salą-valstybę.

Rubikių bibliotekos informacija