Naujienos

Literatūrinė kelionė į lobių salą

Kai ateina pats tamsiausias metų laikas, uždegame žvakes ir skaitome knygą. Tai pagrindinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitės, minimos lapkričiui baigiantis, mintis.


 Traupio biblioteka pakvietė mokyklos mažuosius ir pradinių klasių mokinukus kartu su mokytojomis Gražina, Alyte ir Daiva į garsinius šiaurės šalių literatūros skaitymus. Sukritę ant sėdmaišių ir minkštasuolių, prie žvakių šviesos balsu skaitėme suomių rašytojo M. Kunno knygos „Lobių sala“ ištrauką. Tai istorija apie mažąjį Džimį, randantį paslaptingą lobių žemėlapį ir išvykstantį į nežinomą salą.

 Pasiklausius įdomios istorijos ir pasišnekučiavus apie šiaurės šalis ir jų rašytojus, susipažinus su paroda „Literatūriniai šiaurės šalių lobiai“, vaikų laukė linksmoji dalis – bibliotekoje paslėpto lobio paieškos. Ieškant „lobio“ reikėjo įminti ne vieną užšifruotą minklę, vedančią link tikslo. Vaikai nesunkiai susidorojo su užduotimis ir surado  pasakų lentynoje paslėptą  „lobį“. Lobis buvo saldus, tad beliko pasidalinti ir pasivaišinti.

 Pabuvę lobio ieškotojais, vaikai pasijuto tarsi istorijos herojais ir patyrė smagias akimirkas.


Traupio bibliotekos informacija