Naujienos

Gražus svečių apsilankymas Andrioniškyje...

Šaunu, kada mūsų jaunoji ateitis domisi savo kraštu, jo istorija, dabartimi... Nuščiuvus eiliniam vasariškam lietui saulėtą liepos 18 d. popietę tokiu tikslu vedini keliolika Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro auklėtinių, vadovaujamų energijos ir gerumo nestokojančios vadovės E. Baltronienės, atvyko į Andrioniškio biblioteką.

Pasikalbėjus ir prisiminus Andrioniškio vardo kilmę ir istoriją antrame bibliotekos aukšte aplankėme paskutinę dieną veikiančią anykštėnės M. Gvazdauskienės rankomis siuvinėtų darbų parodą. Vaikų akys spindėte spindėjo iš susižavėjimo siuvinėtomis staltiesėmis, servetėlėmis, prijuostėmis.
Pirmame aukšte jų jau laukė specialiai skirta andrioniškiečių Valentinos Vercinskienės veltų vilnos dirbinių ir Rimantos Vilnonienės mezginių parodėlė... ir pačios darbštuolėlės. Pasidalinę savo darbų kūrimo paslaptimis jos tikrai sukėlė ypatingą susidomėjimą.
Pasivaišinę saldumynais ir apsikeitę atminimo dovanėlėmis jaunieji svečiai išvyko į Sedeikių kaime įsikūrusių vytelių pynimo meistrų Ligitos ir Kazio Morkūnų sodybą. Ką ten sodybą – į tikrą Pintinių muziejų... Nuostabioje aplinkoje jų laukė ir šeimininkų (beje, pedagogų) edukacinė programėlė...

Antanas Žvikas, Andrioniškio bibliotekos bibliotekininkas