Naujienos

Susitikimas su Tautviliu Uža Burbiškio bibliotekoje

Liepos 4-osios pavakarę Burbiškio bibliotekoje vyko Tautvilio Užos fotografijų parodos „Gimtinė širdyje, fotografijose ir knygose...“ uždarymas ir susitikimas su autoriumi.

Į susitikimą su fotografu, kraštotyrininku, visuomenininku, Anykščių Teresės Mikeliūnaitės kultūros premijos laureatu T. Uža susirinko nemažas būrys Burbiškio ir aplinkinių kaimų gyventojų, nusprendusių apniukusią dieną praskaidrinti jaukiu pašnekesiu su parodos autoriumi.

Atvykusiems į susitikimą svečias pasakojo apie pomėgį fotografuoti, pakomentavo Burbiškio bibliotekos menų centre eksponuotas savo nuotraukas. Fotografijų parodos autorius taip pat pristatė savo kraštotyros knygas „Viešintiškių pražydinta žemė“, „ Iš širdies – viešintiškiai“, „Talentingieji viešintiškiai“ ir „Viešintų mokykla lyg vakar palikta“. Dideliam T. Užos džiaugsmui šios knygos pabuvojo ne tik vyresniųjų susirinkusiųjų, bet ir pačių jauniausių susitikimo dalyvių rankose. Autorius taip pat pasidžiaugė netrukus išleisiantis jau penktąją savo kraštotyros knygą.

Antroji susitikimo dalis vyko prie arbatos puodelio, ragaujant svečio atsivežtą „gastinčių“ – ypatingai skanų šakotį. Visiems šiltai besišnekučiuojant ir dalinantis prisiminimais gerb. Tautvilis patikrino ir susirinkusiųjų žinias apie Viešintas. Linksmos viktorinos laimėtoja gavo saldų prizą.

Po susitikimo su T. Uža visiems tapo aišku, kad jo veikla persmelkta begaline meile savo gimtojo krašto žemei. Jo širdis neabejinga nei medžiui, nei paukščiui, nei laukų gėlei, nei žmogui...

Nuoširdžiai dėkojame gerb. Tautviliui už nuoširdžiai ir atsakingai išreikštą meilę savo žemei, praskaidrintą kasdienybę ir pažadintus prisiminimus.

Indrė Rukšaitė
Burbiškio bibliotekos bičiulė