Naujienos

„Poezijos pavasaris 2017“ atkeliavo į Andrioniškį

2017 m. gegužės 14 d. startavo 53-asis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris 2017“. Tai kasmetinis literatūrinis renginys, kuriame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, vyksta vakaronės, koncertai, knygų sutiktuvės, laureatų pagerbimo vakarai ir kiti renginiai.


Apkeliavęs beveik visą Lietuvą „Poezijos pavasaris 2017“ atkeliavo ir į Anykščių kraštą. Gegužės 27 d. po literatūrinių skaitymų L. ir S. Didžiulių Viešosios bibliotekos terasoje ir Lajų take „poetinis desantas“ nusileido Andrioniškyje... Kad tai tikrai tarptautinis renginys netrukome įsitikinti – greta Lietuvos poetų A. A. Jonyno, D. Čepauskaitės, N. Daujotytės, D. Dirgėlos, G. Kazlauskaitės gausaus poezijos mylėtojų būrio, susirinkusio gražiosios Andrioniškio bažnytėlės šventoriuje, dėmesį prikaustė ir svečio iš Vokietijos, pagal kilmę Sirijos kurdo, Hussein Habash, ir Amerikos indėno Sherwin Bitsui skaitoma kūryba. Nors svečiai skaitė savo gimtosiomis kalbomis, tačiau puikūs A. A. Jonyno vertimai į lietuvių kalbą leido nesunkiai mums tai suprasti. Kiekvienas skaitęs poetas buvo apdovanotas žaviosios Ingos pavasarinių gėlių puokštelėmis.

O kokia poezija be meno?.. Pasibaigus skaitymams renginio dalyviai ir žiūrovai buvo pakviesti į miestelio biblioteką. Čia atidaryta anykštėnės Meilutės Gvazdauskienės rankdarbių paroda. Visus sužavėjo kruopščiai išsiuvinėtos staltiesės, servetėlės, prijuostės. Autorė pasakojo, kad siuvinėja nuo vaikystės. Šioje parodoje eksponuojama tik dalis jos darbų, nes dauguma jų padovanoti draugams ne tik Lietuvoje, bet ir Ukrainoje, Lenkijoje, Švedijoje, Ispanijoje... Dirbdama „Lietuvos pašte“ Meilutė kurį laiką šį savo pomėgį buvo apleidusi, tačiau dabar, palikusi darbą ir turėdama laisvo laiko, ji žada vėl mus džiuginti nuostabiais, begalinio kruopštumo ir kantrybės reikalaujančiais kūriniais. Mes nekantraudami laukiame.


Antanas Žvikas, Andrioniškio bibliotekos bibliotekininkas