Naujienos

Būkime kartu

Tikriausiai visi žinome, ką reiškia žodis „biblioteka“. Lietuvių kalbos žodyne šis žodis turi kelias reikšmes – tai knygų, rankraščių rinkinys; patalpa, kurioje laikomos knygos; įstaiga, komplektuojanti, tirianti, propaguojanti ir teikianti skaitytojams knygas bei kitus dokumentus. Žodis. O ką „biblioteka“ reiškia jos lankytojams?

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė skelbia: #tuesibiblioteka. Mes savo skaitytojų, lankytojų, vartotojų paklausėme, ką jiems reiškia biblioteka.

Taip, tai knygos. Naujos, dar kvepiančios spaustuvės dažais, daug kartų skaityta, bet niekada nepamirštama klasika, nuotykiai ir detektyvai, romanai, vaikiškos knygelės, specializuota literatūra. Knygos įvairiems skoniams ir poreikiams.

Spauda. Kai šiais laikais ne visi gali užsisakyti laikraščių ar žurnalų, bibliotekoje galima jų pasiskaityti.

Internetas. Nemokama galimybė pasinaudoti elektroninėmis paslaugomis, ieškoti informacijos, o vaikams pažaisti kompiuterinius žaidimus.
Konsultacijos ir informacijos paieška. Su bibliotekininkių pagalba, daug greičiau rasti reikalingą informaciją ir lengviau ja pasinaudoti, konsultuotis kompiuterinio raštingumo klausimais.

Renginiai. Susitikimai ir bendravimas su knygų autoriais, įdomiais žmonėmis, diskusijos ir popietės, žaidimai ir viktorinos vaikams. Tai puikus ir įdomus laisvalaikio praleidimas.

Parodos. Knygų ir kitų dokumentų parodos, kurios padeda sudominti tam tikra tema, istoriniu įvykiu ar asmenybe.

Darbuotojos. Paslaugios, daug žinančios ir padedančios.

Štai tokia yra mūsų biblioteka, tokios reikia mūsų lankytojams.

Būtent bibliotekų savaitės proga skaitytojams pateikėme 175 naujas knygas. Visas jas padovanojo mūsų rėmėjai ir bibliotekos lankytojai. Paroda „Geriausia dovana bibliotekai – knyga“. Ačiū visiems ir kiekvienam papildžiusiems knygų fondą.

Ačiū mūsų kraštiečiams už jų išleistas knygas apie Troškūnus, istorinius įvykius, gamtą, apie troškūniečius. Šiuo metu bibliotekoje veikia paroda „Biblioteka - tarpininkė tarp kūrėjo ir jo kūrybos vartotojo“.

Visus pasisakymus ir nuomones apibendrinti skaitytojus sukvietėme į popietę „Biblioteka keičiasi dėl tavęs, skaitytojau“.

Tu esi biblioteka. Tu gali ją keisti. Kurkime biblioteką kartu.

Aurėlija Deveikienė
Troškūnų bibliotekos vyr. bibliotekininkė