Naujienos

Gimtosios kalbos savaitė

Vasario 20 -24 d. dienomis Traupio biblioteka kartu su mokykla sukvietė visus į netradicinius renginius, skirtus Lietuvių kalbos savaitei. 

Kiekviena lietuvių kalbos pamoka tiek patiems mažiausiems, tiek dešimtokams prasidėjo garsiniais skaitymais netradicinėse erdvėse. Vaikai klausėsi garsinio skaitymo visur: seniūnijoje, medicinos punkte, bendruomenės salėje, mokytojų kambaryje, bibliotekoje, valgykloje, net sporto salėje. Vaikai buvo nustebę ir džiaugsmingai susidomėję, nes jiems skaitė ne mokytoja ar bibliotekininkė, o seniūnė, jos pavaduotojas, medicinos slaugytoja, mokyklos budėtoja, virėja, mama, tėtis, močiutė, pasaką skaitė ne lietuvių kalbos, o informatikos ar istorijos mokytojai. Klausytojus užbūrė įkvepiančios „Akmenukų pasakų“ istorijos, kai kurios liūdnos, kai kurios linksmos, bet visos paliečiančios širdį.

Ketvirtąją savaitės dieną visa mokyklos bendruomenė skubėjo į kultūros namus, kur Traupio bendruomenės teatro artistai suvaidino spektaklį „Skruzdėlė atsiskyrėlė“. Smagu buvo klausytis turtingos personažų kalbos. Skruzdėlės, Boružė, Jonvabalė, Lietaus lašeliai suteikė vaikams daug gerų emocijų ir pamąstymų, kad nevalia tingėti ir tik darbu gali daug ką pasiekti.

Penktoji savaitės diena sukvietė visus, mylinčius lietuvių kalbą, pasitikrinti raštingumo žinias Nacionaliniame diktanto konkurse. Susirinko net 14 dalyvių: 11 moksleivių ir 3 suaugę. Visi susikaupę rašė A. Šlepiko tekstą „Bedugnė“. Darbai išsiųsti vertinimo komisijai į Vilnių.

Lietuvių kalbai skirta savaitė buvo šurmulinga, bet turininga. Apie tai byloja ir mokykloje pastatytas „Kalbos namas“ su gražiausiais žodžiais gimtajai kalbai.
 

Anykščių raj. sav. L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Traupio filialo
vyresn. bibliotekininkė Ramunė Musteikienė